Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 32°C
torek, 26.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
20°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mladinke Mlinotesta srebrne na velikem ......


ŠPORT

| |
01.07.2014      12:27
A A

Mladinke Mlinotesta srebrne na velikem turnirju v Banja Luki


Za konec uspešne sezone se je mladinska ekipa Mlinotesta udeležila velikega mednarodnega turnirja v Banja Luki v Bosni in Hercegovini. Na turnirju je nastopilo 76 moških in ženskih ekip iz 27 klubov iz Slovenije, Hrvaške, Srbije in BiH, ki so nastopali v treh starostnih kategorijah. Turnir je potekal od srede 25. do nedelje 29. junija.


Deli:

Turnir je bil nagrada za osvojeno tretje mesto in s tem bronasto medaljo v slovenskem državnem prvenstvu. Tokrat so se na pot odpravile brez Špele Ferfolje, ki igra za slovensko mladinsko reprezentanco na svetovnem mladinskem prvenstvu na Hrvaškem.

Prvi dan turnirja so dekleta najprej premagale ekipo ŽRK Una iz Kozarske Dubice z rezultatom 19:8. V večernem terminu so nato odigrale še revijalno tekmo proti mešani ekipi članic in veterank domačega kluba Borac, ki so si nadele ime Osice, ter dosegle suvereno zmago z rezultatom 10:4. 

V drugem krogu so se mlinarke pomerile z ekipo ŽRK Srbac iz istoimenskega mesta ob izlivu reke Vrbas v Savo v severni Bosni. Tudi v tej tekmi so zlahka zmagale z rezultatom 18:9. V večernem terminu so nato odigrale še revijalno tekmo v rokometu na mivki ter premagale srbsko ekipo ORK Radnički iz Beograda z rezultatom 2:0 (19:6, 14:8).

Tretji dan so v uradnem delu najprej premagale ŽRK Laktaše z 22:9, četrti dan pa še ekipo ŽRK Gradiška kar 15:2. Zvečer so odigrale še revijalno tekmo proti fantom iz ekipe Trimo Trebnje (letnik 1998). V zanimivi in borbeni tekmi so proti fizično precej močnejšim fantom zaostale le za dva zadetka (22:24).

V nedeljo, zadnji dan turnirja, so najprej premagale domačo ekipo ŽRK Borac Banja Luka. Rezultat je bil 23:8. Ostala je še tekma, ki je odločala o prvem mestu. Nasprotnik je bil ekipa ORK Radnički iz Beograda, ki je bila dolga leta najboljši ženski rokometni klub v bivši Jugoslaviji in ima v svojih vitrinah tudi tri naslove evropskih klubskih prvakinj (sedanja Liga prvakinj), bile so 14 kratne prvakinje Jugoslavije ter desetkrat zmagovalke pokala Jugoslavije.  Po hudi in izenačeni borbi je bila srečnejša ekipa Radničkega, ki je tudi ob sodniški pomoči zmagal za gol - 9:10. Morda še podatek, da so imele mlinarke kar za 25 golov boljšo skupno gol razliko kot Beograjčanke, ki so odigrale tudi eno neodločeno tekmo proti ŽRK Una iz Kozarske Dubice, ki so jih Ajdovke premagale za 11 zadetkov.

Za pristop in borbenost si mlade mlinarke zaslužijo vse pohvale. Tudi pokal in srebrne medalje za drugo mesto so zelo lep uspeh. Prav tako so se izkazale tudi s športno igro, saj jim je organizator podelil nagrado za fair – play.

Maja Svetik je bila po izboru trenerjev vseh ženskih ekip izbrana za najboljšo igralko kategorije, dobila pa je tudi posebno priznanje: plaketo za najbolj vsestransko igralko ženskega dela turnirja. Plaketa nosi ime po legendi banjaluškega rokometa Bogdanu Boci Cvijetiću.

Poleg Maje si seveda pohvale zaslužijo vse igralke, ki so se vrnile v Ajdovščino s srebrno medaljo okrog vratu. To so vratarka Anja Bratina ter igralke Saša Čermelj, Ivana Polanc, Mariša Tripković, Staša Brecelj, Meta Pipan in Pavlina Lokar. Poleg njih si zahvalo in čestitke zasluži tudi Petra Sanabor, doma iz Ravenj pri Štjaku, sicer igralka Antruma iz Sežane, ki je na našo prošnjo okrepila maloštevilčno ekipo. V istem času so bile namreč naše kadetinje, ki so tudi članice mladinske ekipe, na turnirju v Makarski. Čestitke gredo seveda tudi trenerju Branku Lebanu.

Ob turnirju je bilo seveda poskrbljeno tudi za dodatne aktivnosti in zabavo, tako da so se dekleta lahko veliko družila s svojimi vrstniki, udeleženci turnirja. Naj ob tem povemo tudi, da so turnir obiskali tudi starši naših igralk, saj jih je kar trinajst spremljalo zadnje tri dni turnirja, kjer so s svojim navijanjem igralkam dajali dodatno energijo.

V Banja luki in okolici živi veliko Slovencev. Tako je starše in vodstvo ekipe Društvo Slovencev Republike Srbske Triglav povabilo na svoj tradicionalni 5. Slovenski dan v vasi Slatina.  Ob kulturnem programu nas je pozdravil tudi Branko Zupanc, konzul izpostave slovenskega veleposlaništva v Bosni in Hercegovini. Gostitelji pa so nam sredi Bosne postregli tudi s polento in golažem. Skratka bilo je lepo!

Drago Brecelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.