Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 24°C
petek, 17.10.2018
12°C | 23°C
sobota, 19.10.2018
11°C | 24°C
nedelja, 20.10.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Meddruštveno tekmovanje Otlica 2017


ŠPORT

| |
26.06.2017      9:50
A A

Meddruštveno tekmovanje Otlica 2017


Smučarski skoki so zimski šport, vendar se aktivnosti v skakalnih klubih odvijajo celo leto. Naši POK-ovci (Predmeja-Otlica-Kovk) pogumno in vztrajno trenirajo ter tekmujejo tudi v poletni sezoni na plastičnih skakalnicah.


Deli:
Zadnjo soboto v mesecu maju so mladi športniki tekmovali na tekmi Pokala občine Žirov. Ker tudi sami veliko treniramo v Žireh in sodelujemo s tamkajšnjim klubom se tega tekmovanja udeležimo vsako leto. Tokrat prvič tudi v najmlajših kategorijah. Naši tekmovalci tamkajšnjo skakalnico dodobra poznajo in zato niso izostali niti rezultati. V kategoriji dečki do 10 let je Mark Štrancar zasedel 9. mesto, Andraž Velikonja pa 11. mesto. Pri deklicah do 11 let se je Zala Likar povzpela na 3. Mesto, pri dečkih do 11 let pa je Teo Krivec zasedel 8. mesto, Tilen Likar 12. mesto in Enej Komjanc 13. mesto.

V nedeljo 28. maja smo na domači skakalnici na Otlici organizirali tekmo za najmlajše, kjer je tekmovalo sedemnajst pogumnih skakalcev. Skakali so na skakalnici  K-12 m. V kategoriji začetniki do 9 let je Jure Polanc osvojil zlato medaljo. V kategoriji dečki do 9 let je Andraž Velikonja prejel srebrno medaljo, Mark Štrancar je dodal četrto mesto. Zala Likar se je v kategoriji deklice do 11 let povzpela na prvo mesto. Pri dečkih do 11 let je zmagal Teo Krivec. Jaka Leban je prejel bronasto medaljo, Enej Komjanc je bil peti, Tilen Likar in Marko Polanc sta si delila šesto mesto. Športno prireditev je finančno podprla tudi Občina Ajdovščina, praktične nagrade pa so prispevali sponzorji in donatorji.

Tudi prvi vikend meseca junija nismo počivali. Udeležili smo se mednarodnega tekmovanja Revije skokov v Mostecu. Sončna sobota je na zaletišče skakalnice privabila lepo število skakalcev od najmlajših pa do članov  in članic slovenske reprezentance. Tudi naši POK-ovci so se odlično odrezali. V kategoriji dečki do 9 let je Andraž Velikonja zasedel šesto mesto, Mark Štrancar deseto mesto.V kategoriji dečki do 10 let je bil Teo Krivec tretji, v kategoriji dečki do 11 let je zasedel Tilen Likar 28. mesto, Enej Komjanc pa 27 mesto. Zala Likar je pri deklicah do 11 let zasedla 13. mesto.

Na mednarodni tekmi ALPE-ADRIA - otroška poletna turneja štirih skakalnic (INTERNATIONALEN ALPE ADRIA KINDER SOMMER TOURNEE) so se na prvi tekmi letošnje turneje v italijanskem Trbižu pomerili Pokovci s svojimi kolegi iz Slovenije, Avstrije in Italije. Pokal je domov prinesel Jure Polanc, saj je v kategoriji dečki do 9 let prejel bron. Pri dečkih do 11 let je Tilen Likar osvojil 12. mesto, med deklicami do 11 let je Zala Likar osvojila 12. mesto ter Ela Krapež 13. mesto. Marko Polanc je na svoj rojstni dan dočakal prvenec na K-38 skakalnici in postavil svoj osebni rekord ter pristal na 18. mestu. Točke najvišje uvrščenega posameznika iz vsakega kluba in vsake kategorije se seštevajo in skakalni klub z največ zbranimi točkami prejme prestižni prehodni pokal turneje, najboljši posamezniki pa lepe nagrade.

Povezanost tekmovalcev se čuti tudi izven treningov in tekem. K motiviranost in vztrajnosti športnikov pripomoreta poleg staršev tudi trenerja Mitja Velikonja in Matjaž Gostiša.

Večina otrok je letos zamenjalo stare skakalne smuči z novimi, oblekli so nove skakalne drese ter se obuli v nove skakalne čevlje. Komaj čakamo, da bi čim prej zgradili skakalni center doma, na Kovku, kjer bodo bile tri skakalnice, ki bi nam omogočale še kvalitetnejše in boljše treninge ter olajšale delo tekmovalcev, trenerjev in staršev.
MV




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.