Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, na vzhodu in severu bo občasno sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16 °C.
5°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Jurij in Jagoda Batagelj med profesionalci


ŠPORT

| |
17.12.2012      11:55
A A

Jurij in Jagoda Batagelj med profesionalci


V letošnjem letu sta po izjemno uspešni karieri med amaterji prestopila v kategorijo profesionalnih plesalcev divizije WDC, kjer tekmujejo najboljši profesionalni plesalci.


Jagoda in Jurij Batagelj
Jagoda in Jurij Batagelj
Deli:

Nastopila sta na vseh največjih tekmovanjih po svetu - od Anglije do Japonske ter na evropskem in svetovnem prvenstvu. Z doseženimi rezultati sta zadovoljna, saj se že prvo leto redno uvrščata med osem najboljših profesionalnih parov na svetu. Dnevno trenirata tudi po 6 ur in več, običajno v matičnem klubu Fredi v Ljubljani, pod trenerskim očesom Daniele Škofic Novak. Znanje pa nadgrajujeta še pri največjih trenerskih imenih sveta od Anglije do Amerike.

 

Pridobljeno znanje uspešno predajata mlajšim in perspektivnim plesalcem, tako doma kot tudi in po svetu. Pogosto ju vabijo tudi v show programe latinsko ameriških plesov. Jagoda in Jurij pa sta ponosna še na več odmevnih plesnih predstav, katerih avtorja sta in v katerih sta nastopala skupaj z najboljšimi domačimi plesalci (denimo Plesalčevo Srce - Vse ali Nič) ter celo s svetovnima prvakoma v umetnostnem drsanju iz Bolgarije.

 

Prelomno leto bosta zaključila s tekmo v Parizu in show nastopom v Tokiu, na začetku 2013 pa ju čakajo pomembne tekme v Angliji in še kitajsko - japonska turneja. Čeprav sta veliko zdoma, se vedno rada vračata domov v Ajdovščino.

Na http://dancesportinfo.net/Articles/7734.aspx si je moč prebrati (v angleščini) obsežen intervju z njima, potem ko sta leta 2011 osvojila naslov zmagovalcev velikega odprtega prvenstva Velike Britanije v Blackpoolu, ki velja za največje in najprestižnejše tekmovanje na svetu.

bb
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.