Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Deveta izvedba krosa v Kamnjah končno v ......


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
28.01.2015      10:08
A A

Deveta izvedba krosa v Kamnjah končno v spodobnem vremenu


Po osmih poskusih je vreme končno ugotovilo, da se z nami ne gre šaliti. Da nam do živega ne prideta ne burja ne dež in tudi sneg ne. Zato nam je bil letos podarjen en prijeten zimski dan z malo sonca in nekaj več oblakov. Tudi proga je bila normalna, ne preveč blatna, toda vseeno težka.


Deli:

Dobro razpoloženi tekači so se pomerili v desetih kategorijah na različno dolgih progah in sicer od 300 m do 8.000 m. Proga je bila speljana po travniku in se je kot vsako leto začela pri znamenitem vaškem hrastu, kjer je na koncu potekala tudi podelitev medalj in nagrad najboljšim.

Med najmlajšimi sta 300 metrsko progo najhitreje pretekla Matevž Maver iz AK Pivka in Sara Kopatin iz ŠD Nanos Podnanos.

Med starejšimi veterani sta bila zmagovalca Tea Bajc (ŠD Tekači Vipavske doline) in Miro Vogrič (DLT Filipides). 

V najbolj elitni skupini članov, ki tečejo na najdaljši progi, sta bila spet najhitrejša že lanska zmagovalca - Marko Tratnik je to razdaljo pretekel v času 29:10, kar je bilo 1:43 hitreje kot lani. Drugouvrščeni Nejc Lokar je s progo opravil v času 29:47, tretji je bil Anej Likar s časom 31:39. Vsi trije so člani ŠD Nanos Podnanos.

Ostali zmagovalci po kategorijah so bili: Rok Kopatin, Lana Kokotec, Jan Franc Kopatin, Ema Rodman, Pino Sekač, Lara Likar, Žiga Kravanja, Tanja Žgajnar, Jaka Grže, Petra Tratnik, Borut Malavašič, Metka Kenda, Simon Strnad, Nataša Aljančič.

Veselilo nas je, da smo imeli letos iz naše krajevne skupnosti kar osem predstavnikov, šest je bilo mladih - Miha Valič (3. mesto v kategoriji letnik 2008 in mlajši), Ema Rodman (1. mesto v kategoriji letnik 2005 in 2004), Anej Ferjančič, Sara Valič, Nina in Žana Breščak - ter dva odrasla: Mateja Breščak in Viktor Čermelj.

Po končanem tekmovanju je tekače čakalo druženje ob čaju in drugih napitkih ter sadje in domače pecivo naših pridnih gospodinj.

Zahvaljujemo se vsem, ki so pomagali pri organizaciji in izvedbi teka ter sponzorjem za nagrade.

M. Č., foto Denis Šušmelj, uradni fotograf društva
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.