Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ajdovski smučarji pred novo smučarsko sezono...


ŠPORT

| |
25.11.2013      18:03
A A

Ajdovski smučarji pred novo smučarsko sezono


Ajdovski smučarji so letos dobro izkoristili čas do začetka nove smučarske sezone. V času od maja do decembra so intenzivno trenirali in se pripravljali na domača in mednarodna tekmovanja. V začetku so pilili tehniko smučanja in odpravljali individualne pomanjkljivosti ter se prilagajali na novo smučarsko opremo. Sledil je čas intenzivnih kondicijskih priprav s sočasnim treningom na evropskih ledenikih.


Fotografija zmagovalcev z ekipne tekme v Kitzbuhlu v lanski smučarski sezoni
Fotografija zmagovalcev z ekipne tekme v Kitzbuhlu v lanski smučarski sezoni
Deli:

Tako pripravljeni so se, tokrat prvič, odpravili na južno poloblo. Prave zimske razmere so doživeli na smučiščih Coronet Peak in Roundhill na Novi Zelandiji. Trening je trajal sedem tednov in razmere so omogočale, da so lahko trenirali tako slalom in veleslalom kot superveleslalom in smuk. S tem so si pridobili nove bogate izkušnje, saj je trening potekal na zelo različnih snežnih podlagah – od južnega pa do povsem poledenelega snega, bolje rečeno kar na ledu. Po vrnitvi domov in kratkem počitku so nova znanja in izkušnje preverjali na avstrijskih ledenikih in evropskem snegu. Trenutno nekateri utrjujejo svoje smučarsko znanje na ledenikih, drugi pa so v Skandinaviji - na Norveškem in Finskem, kjer pilijo svojo formo pred prvimi nastopi v Evropskem pokalu in na FIS tekmah. Na domače tekme – Primorski pokal, Pokal Primorsko - Notranjske regije in Veliko nagrado Mercatorja - pa bo potrebno še nekoliko počakati, saj se bodo začele šele v januarju 2014.

In kaj pričakujemo v prihajajoči zimi od naših tekmovalk in tekmovalcev?

Štefan Hadalin je lansko tekmovalno sezono končal kot najboljši mlajši mladinec na svetu. Po FIS točkah je bil na prvem mestu v slalomu, veleslalomu in smuku. Le splet neugodnih okoliščin mu je preprečil, da ni stopil na najvišjo stopničko tudi v superveleslalomu. V prihajajoči sezoni naj bi zmagoval na FIS tekmah, se uvrščal med prvih deset v evropskem pokalu in že stopil na tem nivoju tudi na zmagovalne stopničke. Ob ugodnem razpletu in presenečenju ga bomo morda videli nastopiti tudi na njegovi prvi tekmi v svetovnem pokalu.

Andreja Slokar je lansko sezono v kategoriji starejših deklic odpeljala vrhunsko. V skupnem seštevku Velike nagrade Mercatorja je suvereno zmagala in postala državna prvakinja. Bila je tudi najuspešnejša slovenska tekmovalka na mednarodnih tekmovanjih in osvojila največ pokalnih točk v svoji kategoriji. Pri tem pa ne smemo mimo izjemnega uspeha na Pokalu Loka, kjer ji je vsa svetovna elita te kategorije gledala v hrbet, tako v slalomu kot veleslalomu.  V novi sezoni bo nastopala na FIS tekmah in si nabirala prepotrebne izkušnje v mednarodni konkurenci, ki so predpogoj za vrhunske tekmovalne dosežke v alpskem smučanju. Morda ji bodo zvezde že letos dovolj naklonjene in bo lahko nastopila na kateri izmed tekem Evropskega pokala.

Kristina Fon je naša druga tekmovalka, ki je v lanski sezoni v kategoriji starejših deklic izjemno napredovala. Od tekmovalke, ki se v prejšnjih sezonah ni najlažje približala zmagovalnim stopničkam, je prerasla v tekmovalko, ki ji zmagovalne stopničke niso več tuje. Še več, tudi na najvišjo stopničko je že stopila. V prihajajoči sezoni prestopa v kategorijo višje, kjer bodo zahteve še ostrejše. Toda zaupamo v njeno znanje in delavnost tako da pričakujemo tudi v tej kategoriji konstanten napredek in dober seštevek FIS točk, ki ji bo iz tekme v tekmo omogočal boljšo startno številko in s tem boljše pogoje za tekmovanje.

Maja Bernard, Nežka Valenčič in Tilen Vidergar bodo v prihajajoči sezoni tekmovali v kategoriji starejših deklic oziroma dečkov. Na regijskem nivoju pričakujemo, da bodo vsi trije zmagovali oziroma se konstantno uvrščali na zmagovalne stopničke, na Veliki nagradi Mercatorja pa jim tudi zmagovalne stopničke ne bi smele biti tuje. Maja, ki v prihajajoči sezoni zaključuje s to kategorijo, bi morala resno računati na skupno zmago, medtem ko naj bi se Nežka in Tilen čim bolj približala temu vrhu in zasedla vsaj mesta med prvimi tremi v svojem letniku. Na vse tri računamo kot na državne reprezentante v svoji kategoriji.

Ostalih devetindvajset, od cicibank in cicibanov pa do mlajših deklic in dečkov, pridno dela na kondicijski pripravi, smučarski gimnastiki in akrobatiki. Ocenjujemo, da so te priprave ustrezne, toda od dela na snegu bo odvisno, koliko in kakšne korake bo naredil posameznik pri osvajanju smučarskega znanja in spretnosti. Mi jim bomo ponudili naše najboljše demonstratorje in učitelje smučanja, koliko in kako jih bo posameznik izkoristil pa ni več v naši moči. Pričakujemo samo, da se bo kateri odločil tudi za tekmovalno smučanje. Zato vabimo vse zainteresirane, da se nam pridružite ob torkih, četrtkih in petkih v mali dvorani na 'Policah'.

Sočasno bi izkoristili to priložnost, da vas povabimo na smučarski sejem, ki bo v prostorih Osnovne šole Danila Lokarja v Ajdovščini od petka, 6. pa do nedelje, 8. decembra. V petek začnemo s prevzemom artiklov med 17.00 in 20.00 uro ter nadaljujemo v soboto s prevzemom in prodajo med 9.00 in 19.00 uro. V nedeljo začnemo s prodajo in izplačili ob 9.00 in zaključimo ob 13.00 uri. Istočasno bi vas povabili, da se nam pridružite v soboto ob 19.00 uri pri predstavitvi kondicijske priprave rekreativnih smučarjev, demonstraciji priprave smučarske opreme in predstavitvi naših reprezentantov pred prihajajočo sezono.

Jože  Bizjak

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.