Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Danes se bo postopno pooblačilo, najpozneje v južnih krajih. Od severozahoda se bodo popoldne začele pojavljati plohe in nevihte, do noči bodo postopno zajele vso Slovenijo. Predvsem v zahodni in južni Sloveniji bodo možna krajevna neurja. Zapihal bo severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 22, drugod od 25 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
16°C | 27°C
ponedeljek, 21.08.2017
12°C | 28°C
torek, 22.08.2017
11°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ajdovski plesalci na evropsko prvenstvo


ŠPORT

| |
30.06.2014      8:16
A A

Ajdovski plesalci na evropsko prvenstvo


V Novi Gorici je v tednu od 21. do 29. junija 2014 prvič v vsej zgodovini potekalo skupno plesno državno prvenstvo za vse plesne zvrsti (standardni in LA plesi, akrobatski rokenrol in moderni tekmovalni plesi). Pravzaprav je bila Nova Gorica prizorišče najpomembnejšega plesnega tekmovanja vseh časov, ki se ga je udeležilo več kot 3.500 plesalcev iz 84 plesnih klubov iz vse Slovenije.


Deli:

Športna dvorana OŠ Milojke Štrukelj je med tekmovanjem v modernih plesih (hip hopu) dobesedno pokala po šivih, navdušena množica obiskovalcev je z bučnimi aplavzi in glasnim navijanjem nagradila prav vse tekmovalce; od prvega do zadnjega.

Državnega prvenstva so se udeležili tudi štirje plesalci plesnega kluba ADC iz Ajdovščine: David Prosen v kategoriji solo člani, Lea Bajc in Sanja Stibilj med članskimi pari ter Nina Ukmar, ki si je med 59 solistkami v mladinski kategoriji priplesala 6. mesto.

Poleg naslovov državnih prvakov je plesna zveza Slovenije razglasila tudi končne uvrstitve pokalnih turnirjev, ki so se vrstili skozi celotno plesno sezono in na katerih so plesalci s svojimi uvrstitvami zbirali točke. V skupni razvrstitvi je David zasedel 19. mesto, Sanja in Lea 8., Nina pa 4. mesto.

Vsi ti rezultati so Sanji, Lei in Nini prinesli uvrstitev v državno reprezentanco, ki bo Slovenijo zastopala na evropskem prvenstvu med 10. in 13. julijem v Riminiju, Nina pa se bo septembra udeležila tudi svetovnega prvenstva v nemškem Bochumu.

Za mlade tekmovalce je v konkurenci vrhunskih slovenskih plesalcev iz močnih plesnih klubov to izjemen uspeh. Vsi štirje plesalci v domačem klubu plešejo že od malih nog in skupaj z ostalimi soplesalci v plesnih skupinah dosegajo uspehe tako na domačih kot na tujih plesnih odrih. Z dodatnimi treningi in trdim individualnim delom pa si David, Lea, Sanja in Nina pod taktirko trenerja Aleša Trdina, koreografa in plesalca plesne skupine Artifex, utirajo pot tudi med najboljše solo plesalce v državi.

UA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 188
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.