Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Krvodajalska akcija zelo lepo obiskana


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
23.10.2014      16:49
A A

Krvodajalska akcija zelo lepo obiskana


Rdeči križ Ajdovščina se najlepše zahvaljuje vsem dobrotnikom, ki ste se udeležili krvodajalske akcije 2. in 3. oktobra v Ajdovščini ter 6. oktobra v Vipavi. Kar 463 se vas je odzvalo našemu povabilu. Posebno lepo se zahvaljujemo mladim, ki ste prvič storili ta korak. Upamo, da se še večkrat vidimo.


Deli:

Tokrat smo krvodajalce na akcijo ponovno povabili s SMS sporočilom, saj se tako lahko hitreje odzovemo na trenutne potrebe po krvi določene krvne skupine. Pred akcijo so predvsem zelo primanjkovale negativne krvne skupine ter krvni skupini A+ in 0+, zato smo nanjo povabili večji delež darovalcev z omenjenimi skupinami. Tako smo lahko zagotovili bolj optimalne zaloge te življenjske tekočine. Tudi v prihodnje prostovoljcem svetujemo, da pred odhodom na krvodajalsko akcijo na spletni strani http://www.daruj-kri.si/ preverijo dnevno osvežene zaloge krvi, ki so predstavljene v obliki praznih, pol polnih ali polnih epruvet, ter se za darovanje odločijo na podlagi zalog krvi njihove krvne skupine. Na omenjeni spletni strani si lahko krvodajalci naložite tudi mobilno aplikacijo, ki vas opomni, kdaj lahko ponovno darujete kri in preko katere lahko prav tako spremljate stanje zalog krvi.

Obenem se zahvaljujemo vsem, ki darujete kri v šempetrski ali kateri drugi bolnici. Veseli smo, da je solidarnost in pripravljenost pomagati med nami še kako prisotna.

Nenazadnje, čeprav vsekakor ne najmanj pomembno, se najlepše zahvaljujemo Mladinskemu centru Hiša mladih Ajdovščina in Vojašnici Janka Premrla Vojka Vipava za gostoljubnost, prijaznost in pomoč. Veseli smo, da nas vsakič sprejmejo in nam odstopijo svoje prostore. Zahvaljujemo se tudi prostovoljcem, ki so nam priskočili na pomoč pri izvedbi akcije.

Irena Žgavc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.