Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ajdovščina z občutkom do sočloveka


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO

| |
30.06.2014      7:54
A A

Ajdovščina z občutkom do sočloveka


Bosna in Hercegovina in Srbija sta državi, ki sta zaradi poplav in zemeljskih plazov utrpeli veliko škode. Veliko ljudi je izgubilo domove v par minutah, sekundah. Ostali so praznih rok brez hrane, higienskih potrebščin, vode in pripomočkov za vsakdanje življenje.


Deli:

Ob vsem tem so ljudje iz celega sveta stopili skupaj, predvsem so se pri tem izkazale evropske države, med katerimi je tudi Slovenija. Prebivalci Slovenije so za prizadete v poplavah zbrali več sto ton stvari, ki so jih s pomočjo prostovoljcev prepeljali na prizadeta območja. Islamska skupnost v republiki Sloveniji je pod okriljem Muslimanskega humanitarnega društva Merhamet sodelovala pri različnih akcijah in pomagala z več kot 120 tonami humanitarne pomoči. Pri tem so sodelovali tudi Ajdovci, ki se lahko pohvalijo, da so pod okriljem svojega džemata (enote Islamske skupnosti v RS) poleg najnujnejših potrebščin prizadetim ljudem pomagali tudi finančno. Za zelo majhno mesto, kot je Ajdovščina je zelo pohvalno, da so za prizadeta območja zbrali več tisoč evrov denarnih donacij.

Akcija zbiranja v džematu Ajdovščina še vedno poteka, člani Islamske skupnosti zbirajo denarna sredstva, ki jih bodo izročili eni ali več družinam, ki so utrpele škodo. Stvari se na Balkanu počasi stabilizirajo, mi vsi skupaj pa upamo, da tovrstne pomoči ne bodo več potrebne.

Emina Čibukčić, Arifa Halilović
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.