Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Učili smo se italijanščine


ŠOLSTVO

| |
19.12.2012      7:05
A A

Učili smo se italijanščine


Na Ljudski univerzi Ajdovščina je od oktobra do začetka decembra potekal tečaj italijanščine za začetnike, ki je bil za udeležence brezplačen, saj sta ga je financirala Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport ter Evropski socialni sklad.


Deli:

Znanje tujih jezikov pride vedno prav, zato je bilo zanimanje za tečaj veliko. Kljub večji skupini in različnim predznanjem, je vodja programa Ingrid Boben udeležence lepo povezala in spodbudila k sodelovanju.

Seznanili so se z osnovami komunikacije v različnih življenjskih situacijah, kar so sproti utrjevali. Ko je nekdo v skupini praznoval rojstni dan, so mu v italijanščini zapeli "Vse najboljše za te" ... sedaj, ko se bližajo prazniki, so se naučili pisanja voščil v italijanščini ... Vmes med posameznimi srečanji je bilo tudi kar nekaj domačih nalog, ki pa se jih udeleženci niso branili, saj so se želeli čim več naučiti.

Na zadnjem srečanju so udeleženci izpolnili anketo o zadovoljstvu, ki jo je pripravila svetovalka za kakovost Ljudske univerze Ajdovščina. Kot smo videli iz navdušenih obrazov udeležencev, je bilo zadovoljstvo veliko, saj so predavateljici prinesli rožo, ki ji bo gotovo še dolgo cvetela v spomin na dva meseca dela in prijetnega druženja.

Tudi predavateljica jih je  presenetila. Na posebne listine je zapisala ime vsakega udeleženca  v kaligrafski pisavi in dodala željo, da bi mu pridobljeno znanje pomagalo odpirati vrata do ljudi in do njihovih src. To je dalo listini poseben čar in lepoto, prisotnim pa zadovoljstvo in potrditev, da se je bilo vredno truditi. Vsem čestitamo za vztrajnost pri pridobivanju novih znanj!

Anketiranje o zadovoljstvu udeležencev je po modelu Ponudimo odraslim kakovostno izobraževanje – POKI, potekalo v teh dneh tudi v številnih drugih programih ljudske univerze, kjer so se udeleženci učili računalništva, tujih jezikov, podjetniških vsebin, nege starejših in bolnih … Rezultati nam bodo gotovo v potrditev kje delamo dobro in v pomoč pri vpeljavi novih izboljšav.

 

Helena Furlan, Ljudska univerza Ajdovščina 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.