Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Od severozahoda se bo povsod zjasnilo, popoldne bo večinoma sončno. Pihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22 °C.
16°C | 21°C
torek, 25.09.2018
5°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Učenje slovenščine za boljše vključevanje v ......


ŠOLSTVO

| |
24.04.2017      11:29
A A

Učenje slovenščine za boljše vključevanje v okolje


V nizu programov za dvig temeljnih kompetenc, ki jih financira Občina Ajdovščina, smo na Ljudski univerzi Ajdovščina izvedli program učenja slovenščine z naslovom Ajdovščina, moje mesto, ki se je izkazal za zelo uspešnega in privabil veliko različnih ljudi s ciljem, da bi se bolje naučili slovenščine in se lažje znašli v vsakdanjem življenju.


Deli:
Program je namenjen priseljencem, ki jim poleg učenja jezika nudimo tudi spoznavanje naše kulture ter lokalnega okolja z namenom večje vključenosti in boljše prilagodljivosti v novem življenjskem okolju.

20-urni program je potekal v obdobju od februarja do aprila, udeležilo pa se ga je 12 udeležencev, starih od 15 do 42 let. Udeleženci so tvorili zelo pestro narodnostno strukturo, in sicer so bili trije udeleženci iz Ukrajine in trije iz Kitajske ter ostali iz drugih držav: Nemčije, Danske, Italije, Srbije, Makedonije in Hrvaške. V Slovenijo oz. v Vipavsko dolino so jih privedli različni razlogi, nekateri so tukaj našli ljubezen, druge pa je k nam pripeljal študij oz. boljše možnosti za delo, kot jih imajo v svojih državah.

V začetnem tečaju slovenščine so se naučili osnovnih sporazumevalnih vzorcev v slovenskem jeziku in usvajali novo besedišče. Za učenje jezika so izkazaliveliko motiviranost in si vsi tudi želijo nadaljevanja izobraževanja, ki ga bomo v okviru naše ponudbe zagotovili še do konca junija.

 

Teja Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Ajdovščini
24.09.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Nueva Generacion (Španija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.