Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Svetovanje za izobraževanje in razvoj kariere...


ŠOLSTVO

| |
25.09.2015      10:26
A A

Svetovanje za izobraževanje in razvoj kariere


V septembru je Ljudska univerza Ajdovščina, v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, OS Nova Gorica, izvedla brezplačno predstavitev možnosti svetovanja brezposelnim.


Foto: Arhiv LU Ajdovščina
Foto: Arhiv LU Ajdovščina
Deli:

Učilnica je bila polna in udeležencem vsekakor ni bilo dolgčas, saj so v postopku svetovanja pridobili nove uporabne informacije o obstoječih izobraževalnih programih ter vpogled v lastna, formalno in neformalno pridobljena znanja. Izvedeli so, kakšne so možnosti financiranja, kakšna je ponudba brezplačnih dejavnosti, katere spletne strani je dobro spremljati, katere organizacije jim lahko nudijo dodatno pomoč in kako potrditi svoja neformalna znanja ter pridobiti javnoveljavno listino. Povedali so nam, da je tako svetovanje zanje pomembno, saj sami ne vedo za vse možnosti, ki so na voljo.

Na ajdovski ljudski univerzi smo vključeni v projekt Svetovanje za odrasle 2015. Vsem zainteresiranim nudimo informacije in strokovno svetovanje ter pomoč pri izbiri in odločitvi za nadaljnje izobraževanje. Kandidate tudi seznanimo z možnostjo vrednotenja in priznavanja neformalno pridobljenih znanj. Odrasli imajo namreč poleg formalne izobrazbe veliko različnih znanj in spretnosti, ki se jih velikokrat niti ne zavedajo. Zlasti pozabijo na pomen neformalnega in priložnostnega učenja, ko so se učili od bližnjih oseb, s prostovoljnim delom, z aktivnostmi v različnih društvih ali še kako drugače. Šele ko ta znanja in spretnosti v svetovalnem procesu zabeležimo na papirju, posamezniki ozavestijo, kje so še njihove možnosti za nadaljnjo osebno rast, razvoj poklicne kariere in širjenje zaposlitvenih možnosti.

Vabimo vas, da se oglasite pri nas, če želite kakršnokoli informacijo v zvezi z izobraževanjem. Možnosti za učenje je res veliko in splača se jih izkoristiti.

Helena Furlan

»Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete:Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve: Izboljšanje kakovosti in učinkovitosti sistemov izobraževanja in usposabljanja.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.