Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Svetla stran življenja


ŠOLSTVO, DOGODKI

| |
24.04.2017      11:20
A A

Svetla stran življenja


V sklopu projekta Večgeneracijski center (VGC) Goriške – Svetla stran življenja na Ljudski univerzi Ajdovščina izvajamo brezplačno informiranje, druženje in različne zanimive aktivnosti. Namen projekta je prispevati k dvigu kakovosti življenja prebivalcev ter preprečiti socialno izključenost.


Deli:

V Ajdovščini je center za informiranje in druženje vseh zainteresiranih odprt vsak ponedeljek in sredo dopoldan. S pomočjo dolgoletnih izkušenj izvajalcev, možnosti brezplačne uporabe interneta in zloženk številnih institucij občanom in drugim nudimo podporo ter pomoč pri reševanju številnih vprašanj. Dostop v center je urejen s klančino in dvigalom. Na voljo so prostor za druženje s knjižnico, prijeten otroški kotiček, kuhinja in računalniška učilnica.

V preteklih tednih je bilo živahno. Različne brezplačne in uporabne aktivnosti potekajo tudi izven zgoraj navedenega časa. Aktivnosti so zasnovane tako, da so čim bolj pestre, zanimive, naravnane na pridobivanje uporabnih, aktualnih spretnosti in znanj. Med drugim je potekalo učenje računalništva,na delavnici smo spoznavali potrebe slepih in še marsikaj. Pod vodstvom prostovoljke deluje skupina za osebnostno rast in ohranjanje spomina, ki se ji še lahko pridružite. Naj omenimo še medgeneracijsko druženje in učenje španščine ter kuhanja. V skupini, ki ustvarja z glino in drugimi materiali, so udeleženci izjemno kreativni. Nikakor jim ni dolgčas, saj pridobivajo nova znanja, izkušnje in prijatelje. V drugi skupini medtem skupaj gibajo in s tem ohranjajo psihofizično zdravje. Pripravili smo tudi predavanja s praktičnimi vajami za starše, ki jih bo vodila otroška psihologinja. Udeleženci bodo dobili vpogled v osnove krmarjenja med družino in kariero dandanes,vzpostavljanje ravnovesja, postavljanje meja in načrtovanje družinskega koledarja. V maju še posebej vabimo vse brezposelne in tiste, ki iščete boljšo zaposlitev na sredine svetovalne urice, kjer bomo na različne načine spoznavali svoje prednosti, ovire in gradili nove priložnosti na trgu dela. Tiste, ki se vam bliža čas upokojitve, vabimo na predavanje Kako se pripraviti na postopek upokojitve, ki ga bo vodil Aleš Brežnjak, samostojni svetovalec pri Zavodu za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije. Iz prakse bo predstavil vsebine: splošno o pravicah iz pokojninskega in invalidskega zavarovanja, postopek uveljavljanja teh pravic, kakšno dokumentacijo potrebujemo v postopkih uveljavljanja in kdaj pričeti s postopkom ter o nadaljevanju z delom po izpolnitvi pogojev za upokojitev.

Večgeneracijski center Goriške tako predstavlja osrednji prostor zbiranja v lokalnem okolju in krepi povezovanje javnih institucij, nevladnih organizacij, občin. V naslednjih petih letih bomo pripravili še številne zanimive vsebine, ki bodo potekale v različnih krajih po vsej regijiv okviru sodelovanja z Ljudsko univerzo Nova Gorica in s Posoškim razvojnim centrom. Projekt sofinancirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropski socialni sklad. V pripravi so že vsebine za letošnji junij in julij. Dogajalo se bo v obdobju med leti 2017–2021, zato vas vabimo, da na www.lu-ajdovscina.si spremljate objave mesečnega programa VGCin si izberete aktivnosti po vašem okusu. Prijave so zaradi lažje izvedbe dejavnostiobvezne. Povabite tudi prijatelje, naj se čim prej prijavijo.

Za več informacij nas, prosimo, pokličite na tel. št. 05/ 36 64 750, 041 437 785 ali pišite na info@lu-ajdovscina.si. Še posebej vabimo, da nas kontaktiratetudi vsi, ki želite prostovoljno deliti svoja znanja in izkušnje.

Helena Furlan,

Ljudska univerza Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Odprtje defibrilatorja v Gojačah
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.