Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
4°C | 12°C
petek, 23.11.2018
4°C | 12°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 13°C
nedelja, 25.11.2018
8°C | 14°C
ponedeljek, 26.11.2018
9°C | 15°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Štipendije za deficitarne poklice


ŠOLSTVO, OBČINSKE

| |
22.01.2018      10:27
A A

Štipendije za deficitarne poklice


Devetošolci in dijaki pozor - sprejet je sklep o določitvi lokalno pomembnih ali deficitarnih poklicev – Občina Ajdovščina bo za šolsko leto 2018/2019 razpisala štipendije za logopeda, strojnega tehnika in elektrotehnika.


Deli:

Odbora za družbene zadeve ter za gospodarstvo in gospodarske javne službe sta sprejela sklep o določitvi lokalno pomembnih ali deficitarnih poklicev, Občina Ajdovščina bo tako za naslednje šolsko leto razpisala štipendije za študij logopedije ter za srednješolska programa strojni tehnik in elektrotehnik. Poklici so izbrani na podlagi Analize potreb gospodarstva po kadrih, izobraževanju in usposabljanju v občini Ajdovščina, ki jo je v letu 2016 pripravila Ljudska univerza.

Pravilnik o štipendiranju ter nagradah za izjemne dosežke in uspehe dijakov določa, da imajo prednost pri dodelitvi štipendije kandidati z boljšim uspehom. Štipendija za dijaka znaša 12 % minimalne plače, za študenta pa 25 % minimalne plače. Javni razpis za štipendije – tako za deficitarne poklice, kot tudi za občinske štipendije ter nagrade za izjemne dosežke in uspehe dijakov in študentov, bo objavljen jeseni. 

Na lanski razpis je prispelo 11 vlog za občinske štipendije, 7 vlog za štipendije za lokalno pomembne oz. deficitarne poklice in 3 vloge za nagrade za izjemne dosežke in uspehe dijakov in študentov. Podeljeno je bilo 10 občinskih štipendij, eno štipendijo za lokalno pomembne oz. deficitarne poklice in tri nagrade za izjemne dosežke in uspehe.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.