Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Sproščeno in ustvarjalno do novega znanja


ŠOLSTVO

| |
01.07.2014      12:40
A A

Sproščeno in ustvarjalno do novega znanja


Program Projektno učenje za mlajše odrasle ali na kratko PUM, ki že 14 let poteka pod okriljem Ljudske univerze Ajdovščina, se je v tem šolskem letu zaključil v ponedeljek, 30. junija.


Deli:

Mladi udeleženci so se od začetka januarja vsak dan družili in pod vodstvom treh mentoric ustvarjalno preživljali prosti čas, sodelovali v številnih izobraževalnih delavnicah in izbirnih projektih, se posvečali zdravemu načinu življenja, skrbeli za večjo okoljsko osveščenost, razmišljali o svoji prihodnosti in poklicu, se pripravljali na ponovno vključitev v izobraževanje ali zaposlitev. Program PUM sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, v okviru Operativnega programa za razvoj človeških virov v Sloveniji za obdobje 2007–2013.

Seveda pa so se veliko časa tudi učili in pripravljali na izpite. Nekateri med njimi, ki so si našli svojo domovino v Sloveniji, pa so se na PUM – u učili slovenskega jezika.

Udeleženci, ki so s programom zaključili 30. junija, pravijo:

»Ko te na zavodu za zaposlovanje ali šoli napotijo v PUM, ti ni popolnoma nič jasno. Seveda si za PUM slišal že prej, vendar ne veš točno kaj PUM sploh je. Zakaj bi se vključil, le kaj bom tam počel? Ko pa se opogumiš in se končno v program vključiš, ti postanejo stvari mnogo bolj jasne. PUM je res zakon! Mentorice so prijazne in zabavne, popolnoma te razumejo in spodbujajo. 'Preganjajo' te, da se učiš, da opravljaš izpite, da pišeš prošnje za delo, da ne zamujaš itd. Popolnoma te razumejo in vedno jim lahko zaupaš. Zaradi drugačnega načina dela in pristopa do nas mladih se razvijejo nova prijateljstva in naveze. PUM je kot družina, kjer smo vsi povezani, kjer si pomagamo, spodbujamo, zabavamo in seveda tudi kregamo. Veliko novega se lahko naučiš. Letos smo spoznali ogromno novih stvari o ekologiji, zgodovini, geografiji, ruščini. Veliko smo 'športali', kuhali in ustvarjali. Bilo je lepo. Najlepše pa smo se imeli na končnem izletu, kjer se je naše prijateljstvo še bolj poglobilo.« (generacija 2014)

Prednosti PUM-a lahko izkoristijo tudi dijaki, ki se redno šolajo, vendar potrebujejo pomoč pri učenju. Z različnimi metodami dela in učne pomoči jim program pomaga, da premagajo ovire pri šolanju. Z vključitvijo v program pa ohranijo status dijaka.

PUM spet začne z delom 1. septembra. Vabljeni, da se  vključite.

Ljudska univerza Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.