Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 22°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 27.10.2018
13°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Rešitve iz Labirinta


ŠOLSTVO

| |
27.03.2018      8:59
A A

Rešitve iz Labirinta


V prostorih Osnovne šole Danila Lokarja je 10. marca potekal zaključek letošnjega Festivala Labirint. Ajdovščina je gostila osnovnošolce, ki so radovedni, znajo pogledati na znane stvari drugače, ki vidijo probleme in znajo poiskati ustrezne rešitve zanje, ki se sprašujejo, kako stvari delujejo, ki hočejo spoznati, kako potekajo procesi okoli nas. Mlade raziskovalce in inovatorje je pozdravil in pohvalil tudi župan Tadej Beočanin.


Deli:

Že drugo leto zapored je zaključek festivala gostila Osnovna šola Danila Lokarja, ki je skupaj s Centrom odličnosti za biosenzoriko, instrumentacijo in procesno kontrolo (COBIK) ter Zavodom RS za šolstvo, območna enota Nova Gorica, soorganizator festivala. Sodelovalo je 16 osnovnih šol, oziroma kar 186 prijavljenih učencev. Sodelovali so lahko z raziskovalnimi nalogami, inovativnimi idejami, praktičnimi rešitvami in robotiki, v dveh kategorijah – mlajši in starejši. Udeleženci so se lotevali različnih izzivov. Pisalna miza, ki se lahko spremeni v posteljo, najrazličnejše vetrne turbine in tehtnice iz odpadnih materialov, odišavljen smetnjak, čistilec papirja, drevesna hišica, samozalivalna vaza, računalniško vodena avtomatska solilnica, je le nekaj izdelkov in naslovov iz letošnje bere Festivala Labirint. Ob tem pa so učenci obdelovali še zanimive ter poučne raziskovalne naloge o poteh vesoljskih delcev, vplivu težnosti na predmete, o naravnih barvilih, vplivu barve na priljubljenost jedi, kako do belih zob in kaj zares škoduje in koristi zobem …

Najboljši raziskovalci in inovatorji v kategoriji 'starejši' se bodo pomerili tudi na državnem tekmovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!