Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Poletavci spet med nami


ŠOLSTVO, UMETNOST

| |
23.05.2017      12:56
A A

Poletavci spet med nami


Ali veste, kdo si v knjižnici prisluži ime Poletavec? Otroci, ki so lani v projektu sodelovali, vam bodo to znali to povedati. In teh je bilo kar 174.


Deli:

Lavričeva knjižnica se je tudi letos pridružila projektu Mestne knjižnice Ljubljana POLETAVCI - POLETNI BRALCI. Njegov namen je, da bi  otroci izboljšali  bralne veščine in bi jim  branje  postalo  vsakodnevna  navada (in to v času poletnih počitnic).Lansko leto smo obiskali vse osnovne šole in otrokom predstavili bralni projekt, ki na vabljiv način s privlačnimi zgibankami vabi otroke k branju. To bomo storili tudi letos.

Zgovorne so besede mame, ki nam je napisala:

»Želela sem vam povedati, da je sam projekt Poletavčki zares super ideja. Tine se je v preteklem šolskem letu opismenil in verjetno ni potrebno posebej govoriti, kako težko je otroku, ki še nima dobre bralne kondicije, zdržati za knjigo pol ure na dan. Toda njemu je uspelo, sploh zato, ker je zato dobil "nagrado"- podpis na seznamu, ki mu bo prinesel majčko.«

Projekt Poletavci - Poletni bralci je namenjen otrokom med  7. in 12. letom starosti. Brati morajo 30 dni po pol ure na dan (ni nujno, da zaporedoma). Starši oziroma bližnja odrasla oseba s podpisom potrdijo, da je otrok res bral pol ure na dan. Bere se lahko karkoli - knjige, članke v revijah, na spletu, recepte, turistične vodnike …

Začeli bomo  12. junija 2017, zgibanke, na katere se podpišejo starši, pa bomo zbirali do 12. septembra 2017. Zgibanke boste dobili v vseh enotah Lavričeve knjižnice,lahko pa si jih boste natisnili tudi z naše spletne strani.

V drugi polovici septembra bomo  v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini za vse Poletavce, ki so 30 dni brali vsaj pol ure na dan, pripravili zaključno prireditev, na kateri  bodo tudi letos dobili majice z napisom Poletavci – poletni bralci in sodelovali  pri žrebanju zanimivih  nagrad. Glavna nagrada, ki jo poklanja Mestna knjižnica Ljubljana,  je letos set za igranje badmintona (štirje loparji, tri žogice, mreža), ostale nagrade pa so še skrivnost.

Projekt je prejel priznanje Slovenske sekcije IBBY 2014 za izjemne dosežke na področju promocije mladinske književnosti in branja, pridružilo se mu je že več knjižnic po Sloveniji. Podpira ga več sponzorjev, sodeluje tudi Televizija Slovenija. Več si lahko preberete na spletni strani Lavričeve  knjižnice www.ajd.sik.si.

Sodelujejo lahko otroci, ki sočlani knjižnice. Kot veste, je vpis v knjižnico za mlade do 18. leta brezplačen.

Vabimo vas, da se nam v projektu pridružite tudi letos!

Alenka Furlan  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.