V mesecu aprilu obeležujemo dan Zemlje, zato se tudi na naši šoli posvečamo vsebinam, ki so povezane s planetom Zemljo.
Naša šola se nahaja v bližini narave in učimo se lahko v različnih naravnih okoljih - ob potoku, na travniku, na vzpetini Škola in tudi v novi učilnici v naravi.
Učenci so skupaj z učitelji začeli s spomladanskim delom na vrtu. Uredili smo že nekatere gredice, odstranili plevel, porahljali zemljo ter posejali ali posadili različne rastline – zelenjavo, zelišča. Svoje grede smo tudi zalili. Sedaj pa že komaj čakamo na naš pridelek.
Prvošolci so uredili gredice pred svojimi učilnicami. Posadili so sončnice, ki jih z veseljem opazujejo pri rasti ter jih skrbno zalivajo. Sadike so že presadili na gredico, sedaj pa z veseljem pričakujejo bujne cvetove.
Na naši šoli skozi celotno šolsko leto potekajo t.i. druženja različnih oddelkov in sicer med oddelki razredne in predmetne stopnje z namenom, da se med seboj povezujemo, sodelujemo, si pomagamo in spletamo nova prijateljstva.
Prvošolci in petošolci so tokrat iz odpadne embalaže naredili posode za sajenje, ki so jih nato kaširali in pobarvali. Pomagali so si tudi pri sajenju. Izdelane posode so napolnili z zemljo, nato pa v vsako vsadili potaknjenec kaktusa. Čez dobro leto pa bodo že razveseljevali s prvimi cvetovi. Ker je bilo delo s skupnimi močmi hitro končano, je ostal čas še za skupno igro na igralih. Res lepo je imeti prijatelje.
V knjižnici želimo slediti aktualnim dogodkom in jih s pomočjo raznovrstnih knjig približati svojim uporabnikom. Razstavljene knjige so vabile radovedne otroške oči. Obiskovalci šolske knjižnice so jih v času izposoje pregledovali in si marsikatero med njimi tudi izposodili.
Na šoli tudi izvajamo dejavnosti, ki spodbujajo, da je zavržene hrane čim manj oz. da je sploh ne bi bilo. Na to temo izvajamo naravoslovne dneve, pri likovni umetnosti učenci oblikujejo plakate, ki nagovarjajo vrstnike, da vzamejo le toliko hrane, kot jo lahko pojejo. Plakate nato razobesimo v jedilnici. Zato - le skupaj lahko izboljšamo navade!



