Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

25. Medobčinski otroški parlament v ......


OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
17.03.2015      19:06
A A

25. Medobčinski otroški parlament v Ajdovščini


Otroški parlament je eden izmed programov za uveljavljanje pravic otrok, predvsem pravice do svobode izražanja.


Deli:

Gre za obliko vzgoje otrok za demokracijo, ki poteka v obliki razprav na ravni šole, občine, regije in na državnem nivoju. Mladi parlamentarci se vsako leto posvetijo določeni temi in ob pomoči mentorjev razvijajo in izražajo svoje poglede. Letos so se učenci ajdovske in vipavske občine na medobčinskem parlamentu zbrali že petindvajsetič, parlament pa je potekal v prostorih OŠ Danila Lokarja v Ajdovščini. Razpravljali so na temo ''izobraževanje in poklicna orientacija''. Kot organizatorji otroškega parlamenta v Medobčinskem društvu prijateljev mladine vsako leto na zasedanje mladih parlamentarcev povabimo tudi predstavnike občin in nekaterih javnih institucij. Tako so otroke letos pozdravili in nagovorili župan občine Ajdovščina, predsednik odbora za družbene dejavnosti občine Vipava ter predstavnici Ljudske Univerze Ajdovščina in Zavoda za zaposlovanje, ki so poudarili pomembnost družbenega udejstvovanja mladih, vseživljenjskega učenja, izražanje mnenja mladih ipd. Mladi parlamentarci so najprej izvolili svoje predsedstvo sestavljeno iz treh članov in ti so samostojno vodili zasedanje. Učenci so poročali o delu na delavnicah MDPM Ajdovščina o ''De Bonovih orodjih razmišljanja'', ki so se jih udeležili v decembru, nato pa so pričeli z delavniškim delom parlamenta, kjer so govorili o poklicih, zaposlovanju in samozaposlovanju. Delavnice so vodili dijaki gimnazije, predstavniki Hiše mladih in uspešna podjetnica. Sledila je zaključna razprava, kjer so učenci predstavili vtise in zaključke z delavnic ter se pogovarjali in podali zaključke o letošnji temi. Ob koncu so izvolili še dva predstavnika, ki se bosta udeležila nacionalnega otroškega parlamenta, glasovali o predlogih za temo naslednjega parlamenta, ter sklenili, da se ponovno srečajo na regijskem otroškem parlamentu. Predsedstvo je prisotnim učencem zaželelo sprejem pravih odločitev glede izbire poklica in izobraževanja, mentorjem in drugim gostom pa veliko zadovoljstva v svojih poklicih. Tem željam se pridružujemo tudi v našem društvu.

Maša Čibej

MDPM Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.