Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obiskali so nas predstavniki Evropske ......


ŠOLSTVO

| |
20.11.2015      13:27
A A

Obiskali so nas predstavniki Evropske komisije


Na Martinovo smo na Ljudski univerzi Ajdovščina gostili prav posebne goste. Na pobudo Službe vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko so nas obiskali predstavniki Evropske komisije, ki so v tistem tednu spremljali rezultate in izboljšave, do katerih je prišlo s pomočjo evropskih sredstev v naši dolini in Brdih.


Obisk predstavnikov Evropske komisije na Ljudski univerzi Ajdovščina
Obisk predstavnikov Evropske komisije na Ljudski univerzi Ajdovščina
Deli:

Razlog za obisk so bili izjemni rezultati, ki smo jih na Ljudski univerzi Ajdovščina dosegli s projekti iz Evropskega socialnega sklada v programskem obdobju 2007 -  2013. Naše delo smo jim predstavile v Centru za tretje življenjsko obdobje, kjer tudi sicer pogosto izvajamo posamezne programe. Navdušeni so bili nad številom izvedenih projektov, ki nam jih je uspelo pridobiti, višino pridobljenih sredstev, predvsem pa številom udeležencev in njihovimi dosežki. V obdobju od 2009 do 2013 smo namreč v splošne neformalne programe za izobraževanje odraslih in v programe za dvig ravni pismenosti vključili  več kot 1.300 ljudi pretežno iz zgornje Vipavske doline. V program Projektno učenje za mlajše odrasle – PUM, ki je namenjen mladostnikom z nedokončanim šolanjem in iskalcem zaposlitve, je bilo vključenih več kot sto mladih. Presenetilo pa jih je dejstvo, da smo ves ta čas izjemno veliko delali tudi na programih za brezposelne in priseljence.
Obisk  predstavnikov iz Bruslja je bila za nas velika čast, pohvala za delo in izjemna izkušnja, saj smo pridobile nov vpogled na delovanje evropskega sistema ter novo samozavest za prijavljanje na evropske razpise, s katerimi lahko uresničujemo našo vizijo in poslanstvo – to pa je dostopnost vseživljenjskega učenja vsem.
Ob zaključku smo naše obiskovalce popeljale še na kratek izlet po Ajdovščini, ki jim je bila zelo všeč, saj se je tisti dan kopala v toplem, jesenskem soncu in vseh svojih barvah.

Mojca Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.