Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obiskali so nas predstavniki Evropske ......


ŠOLSTVO

| |
20.11.2015      13:27
A A

Obiskali so nas predstavniki Evropske komisije


Na Martinovo smo na Ljudski univerzi Ajdovščina gostili prav posebne goste. Na pobudo Službe vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko so nas obiskali predstavniki Evropske komisije, ki so v tistem tednu spremljali rezultate in izboljšave, do katerih je prišlo s pomočjo evropskih sredstev v naši dolini in Brdih.


Obisk predstavnikov Evropske komisije na Ljudski univerzi Ajdovščina
Obisk predstavnikov Evropske komisije na Ljudski univerzi Ajdovščina
Deli:

Razlog za obisk so bili izjemni rezultati, ki smo jih na Ljudski univerzi Ajdovščina dosegli s projekti iz Evropskega socialnega sklada v programskem obdobju 2007 -  2013. Naše delo smo jim predstavile v Centru za tretje življenjsko obdobje, kjer tudi sicer pogosto izvajamo posamezne programe. Navdušeni so bili nad številom izvedenih projektov, ki nam jih je uspelo pridobiti, višino pridobljenih sredstev, predvsem pa številom udeležencev in njihovimi dosežki. V obdobju od 2009 do 2013 smo namreč v splošne neformalne programe za izobraževanje odraslih in v programe za dvig ravni pismenosti vključili  več kot 1.300 ljudi pretežno iz zgornje Vipavske doline. V program Projektno učenje za mlajše odrasle – PUM, ki je namenjen mladostnikom z nedokončanim šolanjem in iskalcem zaposlitve, je bilo vključenih več kot sto mladih. Presenetilo pa jih je dejstvo, da smo ves ta čas izjemno veliko delali tudi na programih za brezposelne in priseljence.
Obisk  predstavnikov iz Bruslja je bila za nas velika čast, pohvala za delo in izjemna izkušnja, saj smo pridobile nov vpogled na delovanje evropskega sistema ter novo samozavest za prijavljanje na evropske razpise, s katerimi lahko uresničujemo našo vizijo in poslanstvo – to pa je dostopnost vseživljenjskega učenja vsem.
Ob zaključku smo naše obiskovalce popeljale še na kratek izlet po Ajdovščini, ki jim je bila zelo všeč, saj se je tisti dan kopala v toplem, jesenskem soncu in vseh svojih barvah.

Mojca Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.