Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Ljudska univerza Ajdovščina na konferenci ......


ŠOLSTVO

| |
08.04.2014      14:34
A A

Ljudska univerza Ajdovščina na konferenci Andragoškega centra Slovenije


Konec meseca marca je v Ljubljani potekala zaključna konferenca projekta Razvoj pismenosti ter ugotavljanje in priznavanje neformalnega učenja od 2011 do 2014. Na konferenci je bilo predstavljeno triletno raziskovalno delo strokovnih delavcev Andragoškega centra Slovenije in manjše skupine praktikov iz izbranih institucij izobraževanja odraslih v Sloveniji.


Od leve proti desni: Alenka Magajne in Simon Vidmar na konferenci predstavljata film Učenje učenja, ki je bil posnet na Ljudski univerzi Ajdovščina. Foto: Andragoški center Slovenije
Od leve proti desni: Alenka Magajne in Simon Vidmar na konferenci predstavljata film Učenje učenja, ki je bil posnet na ...
Deli:

Ljudsko univerzo Ajdovščina je v vlogi praktika zastopala Alenka Magajne. V okviru raziskovalnega dela je skupina izobraževalcev odraslih prenavljala izobraževalne programe za dvig ravni pismenosti odraslih. Najprej so identificirali pomanjkljivosti vsebin obstoječih programov, nato oblikovali prenovljene vsebine programov in opredelili nivo znanja, ki ga morajo udeleženci doseči po končanem programu. Prenovljene vsebine so nato preverili v praksi in jih strnili v lično izdelane priročnike, ki so lahko pripomoček tako mentorjem programov dvigovanja ravni pismenosti, kakor tudi udeležencem programov. Obenem pa so lahko tudi v pomoč svetovalcem, ki usmerjajo udeležence v omenjene programe.

Na  konferenci je bila predstavljena tudi serija izobraževalnih filmov in učnih gradiv za odrasle in strokovne delavce, nastalih v okviru projekta. Posneli so štiri filme, namenjene predstavitvi ključnih kompetenc - Sporazumevanje v maternem jeziku, Samoiniciativnost in podjetnost, Matematična kompetenca in kompetenca v znanosti in tehnologiji ter Učenje učenja. Pri slednjem filmu je bil glavna filmska zvezda Ajdovec Simon Vidmar.

V filmu zelo samozavestno in vzpodbudno prikaže svojo učno pot. Po stečaju Lipe je ostal brezposeln. Na Ljudski univerzi Ajdovščina smo mu svetovali, naj se vključi v izobraževalni program Usposabljanje za življenjsko uspešnost – Most do izobrazbe. Zelo hitro se je učil in vse ga je zanimalo. V filmu je Simon predstavil, kako se je ponovno vrnil k učenju po 20-letnem premoru. Zelo samozavestno je predstavil svojo zgodbo, kako se je začel učiti in kaj ga je k temu spodbudilo. Njegovo navdušenje za učenje je nalezljivo in je spodbuda tudi za ostale. Izobraževanje odraslih namreč poteka v sproščenem in kreativnem delovnem okolju. Marsikdo pridobi poleg novih znanj tudi socialne spretnosti, nove stike, pa tudi samozavest za vključitev na nova delovna področja.

Film o našem Simonu si lahko ogledate na spletni strani http://mm.acs.si/pismenost/2012/, ostale tri filme pa na http://mm.acs.si/pismenost/2013/. Vabljeni k ogledu.

Eva Mermolja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.