Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.09.2018

jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 4, ob morju okoli 8 °C.
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Čudežna pomlad


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
30.05.2017      9:08
A A

Čudežna pomlad


Zacvetela je na vipavskih travnikih in v sadovnjakih pobarvala češnje. S soncem je ogrela vasi po gričih in ljudi v srcih. Prišla je tudi že do nas. Razprli smo roke in čakamo življenje, ki nam ga ponuja. Čudežna pomlad.


Deli:

V centru za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje Vipava lovimo pomladne izzive in gremo življenjskim priložnostim naproti.

Več kot sto otrok in mladostnikov, ki so zaradi  različnih primanjkljajev v razvoju vključeni v naš center, hrepeni po pestrem dogajanju in doživljanju polnega življenja. Da bi zmogli v čim večji meri uresničiti te svoje želje, jim strokovni delavci nudimo primerno podporo, pomoč in prilagoditve pri učenju, bivanju in razvoju celovite osebnosti. V programih, ki jih v Ciriusu Vipava izvajamo, učencem  prilagajamo tako učne vsebine kot tudi oblike in metode dela, da so le ti v učno vzgojnem procesu kar se da uspešni. Najmlajši se skozi najnežnejša leta pripravljajo na vstop v šolo v prilagojenem predšolskem programu, kjer urijo prve življenjske veščine. Predvsem skozi svet zgodb, igre, glasbe in s sistematičnim opazovanjem okolice, mlajši šolarji v prilagojenem programu z nižjim izobrazbenim standardom spoznavajo prve črke, številke ter naravno in družbeno okolje. Skozi leta postajajo bolj odrasli, zrelejši, samostojnejši. Tako lahko zahtevnejše in kompleksnejše vsebine osvajajo na načine,  ki so primerni njihovi starosti in sposobnostim. Učenje v posebnem programu poteka predvsem na način izkustev. Učenci spoznajo sebe in svet preko vseh svojih senzornih poti. Ne zamujamo priložnosti, ko nam je omogočeno učenje za življenje. Z veseljem čakamo prvih pomladnih cvetlic, si ogledamo domače živali na kmetiji, obiščemo živalski vrt ali se lotimo praznične peke kruha… Preko pomladi smo se udeležili kar nekaj športnih, glasbenih in drugih tekmovanj, s katerih so se otroci vrnili v Center zadovoljni, s pohvalami in priznanji ter bogatejši za nove izkušnje. Nadvse radi se tudi družimo. Med prijatelji se iščejo pogledi, prepletajo dlani in delijo se iskreni objemi. Veseli smo obiskov in trenutkov, ki jih želijo posamezniki ali skupine preživeti v naši družbi. V aprilu smo gostili  nizozemsko glasbeno skupino oseb s posebnimi potrebami in njihovimi spremljevalci De Rolantino's, s katero sta instrumentalna ter plesna skupina Ciriusa z zunanjimi glasbenimi zasedbami kar dvakrat napolnili športno dvorano Škofijske gimnazije Vipava. To je bila pesem pomladi in prijateljstva in prvi dogodek v nizu večih, ki jih napovedujemo v okviru Fejstivala PUSTIMO ODTIS. Tega prirejamo že tretjo pomlad. Z vsebinsko različnimi dogodki se želimo predstaviti domačemu kraju in širši okolici ter tako pustiti odtis, drobno sled v srcih naših otrok, njihovih staršev in vseh, ki se boste našemu vabilu odzvali.

Razprli bomo roke in objeli, kar nam je prinesla. 

Tatjana J. Tratnik, prof. defektologije
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja
28.09.2018 | Kultura
Noč ima svojo moč v Ajdovščini

Bodite prvi pri oddaji mnenja.