Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
28°C
15°C
JUTRI
28°C
17°C
12297

Slapenci imajo odlične salame

Že 15. Slapenska salamijada je potekala konec maja pri Jerneju Maliku, ki je zagotovil vse potrebno za ocenjevanje, hkrati pa je pridelal tudi najboljšo salamo. Drugo mesto je pripadlo Juriju Troštu, tretje pa je osvojil Roman Marc.

Ocenjevalna komisija je vzorce ocenjevala po klasičnih pravilih – izgled, vonj, okus. Vseh 18 salam je bilo ustrezne kakovosti, še več, zelo dobrih. Zanimivo, da sta na ocenjevanje prišla tudi dva vzorca iz drugih krajev, s Štajerske in Dolenjske, seveda oba dimljena, kot je tam običaj, medtem ko domači pridelovalci salam ne dimijo.

Bistvo salamijade je v prvi vrsti pristno druženje sovaščanov in pa seveda skupna rast kakovosti suhih mesnin, za katero pa poskrbi nesebično deljenje izkušenj in nasvetov.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi