Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 17.11.2018
4°C | 12°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 7°C
četrtek, 21.11.2018
4°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Znani so zmagovalci natečaja Prostovoljstvo ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
26.06.2017      17:06
A A

Znani so zmagovalci natečaja Prostovoljstvo je kul


Mladinski svet Ajdovščina je tudi letos izvedel natečaj Naj mlad prostovoljec in Naj mladinski prostovoljski projekt v občini Ajdovščina, katerega glavni namen je promocija prostovoljnega dela. Letošnji natečaj je potekal pod sloganom »Prostovoljstvo je kul«.


Deli:

Slavnostna podelitev priznanj in nagrad se je odvijala v okviru prireditve Ajdovščina v maju. Priznanja in nagrade sta podelila župan občine Ajdovščina, Tadej Beočanin in predsednica Mladinskega sveta Ajdovščina, Helena Harej.

Naziv Naj mlad prostovoljec občine Ajdovščina v letu 2016 je prejel tabornik Niki Bizjak, ki kot članin vodnik Društva tabornikov Rod Mladi Bori vodi skupino otrok in najstnikov. Nanje prenaša taborniško znanje, veščine in vrednote. V letu 2016 je samostojno organiziral in izvedel 10 dnevni program aktivnosti taborjenja, katerega se je udeležilo okrog 50 otrok iz občine Ajdovščina. Niki je tako v letu 2016 namenil več kot 680 prostovoljskih ur delu z mladimi taborniki, za kar si je tudi prislužil laskavi naziv.

Nagrado za Naj mladinski prostovoljski projekt v občini Ajdovščina paje prejela ZSKSS, Stega Ajdovščina-Šturje1, s projektom Zlata žaba, kjer je sodelovalo več kot 40 prostovoljcev in kjer je bilo vloženih več kot 360 ur trdega dela.  Rezultat je kratek filmček z naslovom »Skavt taksi«, kateri je prejel nagrado za naj film 2016 na filmskem festivalu Zlata žaba.

Mladinski svet Ajdovščina je letos prvič podelil tudi posebno priznanje in nagradil učenko 9. razreda OŠ Col Ano Bajc za nesebično pomoč sošolcem in ostalim učence OŠ Col.

Priznanja so prejeli tudi Gaia Rijavec iz Rdečega križa – OZ Ajdovščina, Elena Kobal iz Medobčinskega društva Zveze prijateljev mladine Ajdovščina, Matjaž Simončič iz ZSKSS, Steg Ajdovščina- Šturje 1 ter Manca Jež in Maruša Čermlej iz Društva tabornikov Ajdovščina.

Vsem mladim prostovoljcem iskreno čestitamo!

MSA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.