Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

V Lokavcu kar dva 'naj prostovoljca 2013'...


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
01.08.2014      7:47
1
A A

V Lokavcu kar dva 'naj prostovoljca 2013'


Mladinski svet Slovenije že od leta 2002 organizira natečaj za najboljše prostovoljke in prostovoljce leta. Javnosti želi pokazati, kako pomembno je prostovoljsko delo, kako je raznovrstno, koristno tako za prostovoljca kot družbo in si zasluži ugled, pozornost in spoštovanje. Zaključna prireditev in podelitev je bila v Križankah v Ljubljani, kjer sta priznanje prejela kar dva člana društva DOLI - Nada Blažko in Boris Blažko.


Deli:

V društvu DOLI smo se letos odločili, da za prostovoljca leta predlagamo našega predsednika Borisa Blažka, ker je dal v letu 2013 velik poudarek na združevanju ljudi v Lokavcu in v Vipavski dolini.

Prvi uspeh se je pokazal že na sejmu Alpe Adria v Ljubljani, kjer so pod okriljem društva DOLI sodelovali  okoliški čebelarji, vinarji, turistična kmetija, rokodelci in kmečke žene.

V letu 2012 je dal pobudo za pohod po češnjevih nasadih v Lokavcu, ki spet pomeni združevanje sadjarjev, sodelovanje pri delu in ustvarjanje enotne blagovne znamke. Trdo delo je obrodilo sadove, saj  je bil v letu 2013 izpeljan prvi Festival češenj v Lokavcu, ki ga je društvo DOLI  zaključilo s pohodom po češnjevih nasadih.

Boris je soavtor ideje in glavni koordinator izvedbe projekta 'Prikaz prevoza mlaja' iz Trnovega v Novo Gorico, ki se izvaja že dvanajst let. V letu 2013 je združil trnovske furmane, ki sedaj delujejo v društvu DOLI kot sekcija in pridobivajo nova znanja in izkušnje.

Boris je v društvu glavni oblikovalec in poskrbi za plakate, zgibanke, vabila, diplome in nenazadnje je zasnoval diplomo Edmunda Čibeja, ki jo KS Lokavec podeljuje vsako leto najbolj zaslužnim krajanom.

MDPM Ajdovščina je za prostovoljko leta predlagalo Nado Blažko – veseli smo bili tega predloga, saj tudi Nada zelo aktivno deluje v društvu DOLI.

Društvo DOLI
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Hasan Izazila
Hasan Izazila Se strinjam0 Se ne strinjam0
To pa je zelo higijenično da naj prostovolec predlaga sam sebe. Saj je skoraj kot naša ex. Alenka. A.. Oprostite. Saj Blažkota ni predlagal Blažko ampak predsednik društva doli. Tudi prostovoljec je. Plačan iz proračuna, iz donacij občine in ne vemo še od kje

18.08.2014 ob 14:03:29 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.