Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
16°C | 31°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 23°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 26°C
torek, 24.09.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljci v Domu starejših Ajdovščina


PROSTOVOLJSTVO

| |
19.08.2017      17:50
A A

Prostovoljci v Domu starejših Ajdovščina


V Domu starejših občanov Ajdovščina so prostovoljci in njih delo stalnica že skoraj 20 let. Prostovoljci – voditelji socialnih skupin so se poleg lastnega interesa za delo s stanovalci izobrazili v okviru aktivnosti Zveze za socialno gerontologijo Slovenije.


Deli:

Delo prostovoljcev v Domu je tedensko srečevanje stanovalcev z voditelji v Domu. Na srečanjih se pogovarjamo o delu in življenju članov skupin, o bivanju v Domu, načrtih tako osebne narave, pa tudi o načrtih prostovoljnih dejanj. V domu deluje osem skupin za samopomoč skozi vse leto, le poleti imamo voditelji kot tudi člani skupin počitnice.  Vsako leto gredo skupine na izlet, ki ga omogoči vodstvo Doma. Obiskali smo že veliko slovenskih krajev in znamenitosti, kot npr. Antonijev rov v Idriji, likovno kolonijo na Sinjem vrhu, tehnični muzej v Bistri, Lipico, Most na Soči, mozaik v cerkvi v Vrhpolju, dvorec Zemono ipd.

Seveda se z leti fizična moč oskrbovalcev spreminja in to onemogoča še več skupnih izletov. Člani se tudi duhovno poslavljamo od preminulih s prižiganjem svečke in obujanjem dela v življenju umrlega.

Po adaptaciji zgradbe Doma imajo skupine možnostše boljšega dela in dejavnosti v večnamenskih prostorih. V Dom pa prihajajo tudi prostovoljci-učenci gimnazije, likovni pedagogi, voditeljica psička in drugi.

Čutimo potrebo, da širši lokalni skupnosti vsaj z imenom povemo, kdo so voditelji; Martina, Ada, Antonija, Danica, Ljuba, Hermina, Mojca, Štefan, Nada, Marija, Zdenka, Vlasta, Nevenka, Dragica, in Nives.

Želimo, da bi v Dom pridobili še nove prostovoljce in vse tiste ljudi dobre volje, ki jih bodo vse lepo sprejeli v delovni terapiji Doma.

 

Delovna terapija in prostovoljec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.