Logo MojaObčina.si
DANES
8°C
1°C
JUTRI
9°C
-2°C
7181

Poskrbeli za ptice pozimi

Prišla je zima, z njo pa sneg, ki pticam dodatno otežuje pot do hrane, zato je bil ponedeljek, 23. januar 2023, pravi dan za akcijo. Kljub zelo neprijetnemu vremenu z burjo in dežjem sta se naša mentorja Vasja Černic in Polona Ipavec iz ajdovske Garaže odpravila na podružnično šolo Lokavec. Vodila sta delavnico izdelave ptičjih krmilnic. Učenci 5. razreda, ki so zelo aktivni v programu Mladost na burji, so za področje Moja skupnost spretno ustvarili ptičje krmilnice. Vijačili so, brusili in barvali. Takoj, ko bodo krmilnice nared, pa jih bodo napolnjene z različnimi semeni in pogačo namestili na drevesa v središču Ajdovščine in Lokavcu.

V zimi, ko snežna odeja prekrije tla, je pticam dostop do hrane otežen, zato je prav, da zanje poskrbimo. Je pa to tudi odlična priložnost za opazovanje ptic. V kolikor si želite tudi vi izdelati hiško, pa ne veste točno kako, ste vabljeni v Garažo vsak delavnik med 9. in 17. uro in vam bomo z veseljem pokazali.

Se vidimo!

Vasja Černic, Garaža

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi