Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

delno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
16°C | 28°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 30°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo...


POSLOVNE, OBVESTILA

| |
21.09.2015      12:18
A A

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo


Šola podjetništva zopet odpira svoje duri. Mladinski svet Ajdovščina v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo (RISE), v oktobru in novembru 2015 vabi v Šolo podjetništva na temo Zadruge in zadružništvo.


Deli:
Šola podjetništva Mladinskega sveta Ajdovščina je izobraževalni program, ki poteka že tretje leto zapored, tokrat na temo Zadruge in zadružništvo. Zadruga je posebna vrsta organizacije, ki jo slovenska zakonodaja opredeljuje kot organizacijo vnaprej nedoločenega števila članov, ki ima namen pospeševati gospodarske koristi svojih članov ter temelji na prostovoljnem pristopu, svobodnem izstopu, enakopravnem sodelovanju in upravljanju članov. Med bistvenimi lastnostmi zadruge se navaja zlasti sodelovanje članov z zadrugo in pa osebna narava članstva. Zadruge so močno razširjene po vsem svetu in po statistiki Mednarodne zadružne zveze zadruge različnih vrst (kreditne, kmetijske, obrtne, stanovanjske, potrošniške, delavske, izobraževalne, zdravstvene in druge) v svetu povezujejo 800 milijonov članov ter zagotavljajo 100 milijonov delovnih mest, kar 20 % več kot vsa multinacionalna podjetja skupaj. Zadruge tako predstavljajo priložnost in eno od možnosti rešitve težav z brezposelnostjo tako mladih kot tudi malce starejših.

Mladinski svet Ajdovščina bo v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo organiziral Šolo podjetništva, na kateri boste izvedeli kaj je zadruga, katere so njene osnove in značilnosti, prednosti in slabosti, kako začeti, kako ustanoviti zadrugo, katere vrste zadrug poznamo ... Osnovno izobraževanje bo najprej zajemalo tri srečanja, ki se bodo glede na profil in interes udeležencev, po potrebi lahko tudi nadgradila s predstavitvijo primerov dobrih praks, z delom na razvoju idej udeležencev pod vodstvom izkušenih mentorjev, z delom na snovanju poslovnih načrtov udeležencev in tudi z delom na konkretnih primerih udeležencev ter svetovanjem posameznikom pri ustanavljanju zadruge, ki bodo tik pred vzpostavitvijo le-te in bodo pri tem potrebovali pomoč. Program Šole podjetništva in njegov potek bomo tako sproti prilagajali željam in potrebam skupine ter interesu posameznih udeležencev.

Šola podjetništva bo potekala enkrat tedensko (oziroma po dogovoru z udeleženci, ki ga bodo sklenili na prvem srečanju) predvidoma ob sredah v popoldanskih urah s pričetkom v sredo, 7. oktobra 2015, ob 18h, v prostorih Mladinskega centra in hotela Ajdovščina v Palah (Cesta IV. prekomorske 61 a, Ajdovščina).

Šola podjetništva je prvotno namenjena predvsem mladim, udeležijo pa se je lahko vsi, ki želijo v prihodnosti kreniti na svojo podjetniško pot. Kotizacija za šolo podjetništva znaša 20 EUR, ki jo udeleženci poravnajo na prvem srečanju. Prijave za Šolo podjetništva zbiramo do 5. oktobra 2015. Prijaviš se lahko s prijavnico, ki jo dobiš na spletnem naslovu http://msa.si, kjer dobiš tudi vse dodatne informacije o Šoli podjetništva. Prijavnico je potrebno poslati na elektronski naslov info@msa.si, najkasneje do 5. oktobra 2015. Na omenjenem elektronskem naslovu smo dosegljivi tudi za dodatne informacije.

Helena Harej,

predsednica Mladinskega sveta Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 197
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.05.2018 | Družabni dogodki
ŠTUDENTSKI FESTIVAL VIN
25.05.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Sereš (SLO)
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
DAN ODPRTIH VRAT BRAINOBRAIN Mežica
29.05.2018 | Umetnost
Fejstival PUSTIMO ODTIS
29.05.2018 | Šole in vrtci
Naš večer ob 50-letnici šolskega glasila Iskre
24.05.2018 | Ostalo
ZNANSTVENI VEČER UNIVERZE V NOVI GORICI
25.05.2018 | Družabni dogodki
ŠTUDENTSKI FESTIVAL VIN
25.05.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Sereš (SLO)
26.05.201 | Ostalo
Brezplačne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v Batujah
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
DAN ODPRTIH VRAT BRAINOBRAIN Mežica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.