Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
2°C | 8°C
torek, 20.02.2018
2°C | 8°C
sreda, 21.02.2018
3°C | 9°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 7°C
petek, 23.02.2018
4°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo...


POSLOVNE, OBVESTILA

| |
21.09.2015      12:18
A A

Šola podjetništva: Zadruge in zadružništvo


Šola podjetništva zopet odpira svoje duri. Mladinski svet Ajdovščina v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo (RISE), v oktobru in novembru 2015 vabi v Šolo podjetništva na temo Zadruge in zadružništvo.


Deli:
Šola podjetništva Mladinskega sveta Ajdovščina je izobraževalni program, ki poteka že tretje leto zapored, tokrat na temo Zadruge in zadružništvo. Zadruga je posebna vrsta organizacije, ki jo slovenska zakonodaja opredeljuje kot organizacijo vnaprej nedoločenega števila članov, ki ima namen pospeševati gospodarske koristi svojih članov ter temelji na prostovoljnem pristopu, svobodnem izstopu, enakopravnem sodelovanju in upravljanju članov. Med bistvenimi lastnostmi zadruge se navaja zlasti sodelovanje članov z zadrugo in pa osebna narava članstva. Zadruge so močno razširjene po vsem svetu in po statistiki Mednarodne zadružne zveze zadruge različnih vrst (kreditne, kmetijske, obrtne, stanovanjske, potrošniške, delavske, izobraževalne, zdravstvene in druge) v svetu povezujejo 800 milijonov članov ter zagotavljajo 100 milijonov delovnih mest, kar 20 % več kot vsa multinacionalna podjetja skupaj. Zadruge tako predstavljajo priložnost in eno od možnosti rešitve težav z brezposelnostjo tako mladih kot tudi malce starejših.

Mladinski svet Ajdovščina bo v sodelovanju z Raziskovalnim inštitutom za socialno ekonomijo organiziral Šolo podjetništva, na kateri boste izvedeli kaj je zadruga, katere so njene osnove in značilnosti, prednosti in slabosti, kako začeti, kako ustanoviti zadrugo, katere vrste zadrug poznamo ... Osnovno izobraževanje bo najprej zajemalo tri srečanja, ki se bodo glede na profil in interes udeležencev, po potrebi lahko tudi nadgradila s predstavitvijo primerov dobrih praks, z delom na razvoju idej udeležencev pod vodstvom izkušenih mentorjev, z delom na snovanju poslovnih načrtov udeležencev in tudi z delom na konkretnih primerih udeležencev ter svetovanjem posameznikom pri ustanavljanju zadruge, ki bodo tik pred vzpostavitvijo le-te in bodo pri tem potrebovali pomoč. Program Šole podjetništva in njegov potek bomo tako sproti prilagajali željam in potrebam skupine ter interesu posameznih udeležencev.

Šola podjetništva bo potekala enkrat tedensko (oziroma po dogovoru z udeleženci, ki ga bodo sklenili na prvem srečanju) predvidoma ob sredah v popoldanskih urah s pričetkom v sredo, 7. oktobra 2015, ob 18h, v prostorih Mladinskega centra in hotela Ajdovščina v Palah (Cesta IV. prekomorske 61 a, Ajdovščina).

Šola podjetništva je prvotno namenjena predvsem mladim, udeležijo pa se je lahko vsi, ki želijo v prihodnosti kreniti na svojo podjetniško pot. Kotizacija za šolo podjetništva znaša 20 EUR, ki jo udeleženci poravnajo na prvem srečanju. Prijave za Šolo podjetništva zbiramo do 5. oktobra 2015. Prijaviš se lahko s prijavnico, ki jo dobiš na spletnem naslovu http://msa.si, kjer dobiš tudi vse dodatne informacije o Šoli podjetništva. Prijavnico je potrebno poslati na elektronski naslov info@msa.si, najkasneje do 5. oktobra 2015. Na omenjenem elektronskem naslovu smo dosegljivi tudi za dodatne informacije.

Helena Harej,

predsednica Mladinskega sveta Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 194
Izšla: 26.01.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.
20.02.2018 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice za otroke
20.02.2018 | Tečaji in delavnice
Spremeni sebe – presenečen boš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.