Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

19. Velikonočni pohod na Malo Goro


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
23.04.2016      21:51
A A

19. Velikonočni pohod na Malo Goro


Čeprav na Velikonočni ponedeljek vreme res ni bilo naklonjeno pohodništvu in izletom v naravo, pa smo tisti, ki smo se zbrali pri koči na Mali gori dokazali, da tudi težki sivi oblaki in dežne kaplje niso ovira, ki bi nam preprečila vzpon na to planoto, na kateri so kmetje iz doline včasih kosili in spravljali seno. Kamenjski planinci želimo z Velikonočnim pohodom ohranjati spomin prav na te čase in pisati novo zgodbo o Mali gori, v kateri se prepleta preteklost s sedanjostjo.


Deli:

Tudi letos je bilo na Mali gori kot že velikokrat do sedaj. Dišalo je po sveže kuhani polenti, ob 11. uri pa se je začel kulturni program. Ko je izzvenela himna Male gore, ki jo že vrsto let na harmoniko zaigra Blaž Drofenik, so sledili pozdravi pohodnikom. Letos nas je prvič obiskal tudi naš župan Tadej Beočanin. Tudi on je pozdravil pohodnike in obljubil, da na Malo goro še pride. Za obisk smo ga nagradili s tradicionalnim kolačem, ki ga je nato nesebično razdelil med pohodnike. Dežne kaplje so postajale vse gostejše, pohodniki pa so vztrajali in prisluhnili še ubranim glasovom okteta Castrum in melodijam, ki sta jih na harmoniki zaigrala Blaž in Anže. Kljub megli in dežju pa je bilo med pohodniki čutiti neko toplino, ki izžareva ko se srečujejo prijatelji. Meta, ki je vodila program, je še pozvala najmlajšega in najstarejšega pohodnika, da prevzameta kolače, ki so jih v ta namen pripravile gospodinje iz Kamenj. Najstarejši udeleženec je bil domačin Anton Kreševec, ki je svoj kolač podaril pevcem okteta Castrum.

Več kot tristotim pohodnikom smo zaželeli še srečno vrnitev v dolino, povabili pa smo jih že na 20. jubilejni Velikonočni pohod na Malo goro prihodnje leto.

Ob tej priliki se zahvaljujemo vsem, ki so nam pomagali pripraviti in izpeljati ta pohod. Zahvala gre tudi članom GRS Tolmin – skupina Ajdovščina, ki že vrsto let spremlja naš pohod z namenom hitre pomoči v primeru kakšne nesreče na pohodnih poteh.

 

Planinska sekcija Kamnje

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.