Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo zjutraj in deloma dopoldne megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
15°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
16°C | 31°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 23°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 26°C
torek, 24.09.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Županovo vino je Planta bela Posestva Štokelj...


OBČINSKE, KMETIJSTVO

| |
14.04.2017      7:59
A A

Županovo vino je Planta bela Posestva Štokelj


V hotelu Gold Club v Ajdovščini je župan Tadej Beočanin razglasil županovo vino za leto 2017 – to je zvrst Planta bela posestva Štokelj s Planine. Podelil je tudi listine odličnosti enajstim vinom šestih vinarjev ajdovske občine, ki jih je izbrala sedemčlanska komisija.


Damjan in Špela Štokelj nazdravljata z županom
Damjan in Špela Štokelj nazdravljata z županom
Deli:

Zvrst chardonnaya in rebule Štokljevih s Planine je že na ocenjevanju prejela vrhunsko oceno (18,18 točke), prepričala pa je tudi župana, tako da jo bo svojim gostom postregel ob pomembnejših dogodkih oziroma uporabljal kot protokolarno darilo.

Gre za suho vino letnika 2015. »V Beli planti sobivata živahna rebula in polnejši chardonnay. V vrtincu okusa, ki ga objema žlahtna slutnja hrastovega lesa, zaznavamo proces zorjenja na lastnih drožeh. To vino vrača kompleksnost dozorelih sadov, na hribovitem presečišču časa, poti in vetrov,« še preberemo na etiketi.

Župan je tudi podelil listine odličnosti za leto 2017 najbolje ocenjenim vinom, ki bodo spremljali dogodke v organizaciji Občine Ajdovščina – prvič že po proslavi ob občinskem prazniku 5. maja. Predsednica komisije Tamara Rusjan je ob podelitvi priznala, da je imela komisija težko delo, ne le zaradi rekordnega števila vzorcev (59), pač pa predvsem zaradi izredne kakovosti vin. To je dokaz, da vinarji iz ajdovske občine obvladajo svoj posel, tako v kleti kot že v vinogradu, saj so bili lani pogoji pridelave zelo zahtevni.

Direktorica hotela Gold Club Marjana Remiaš, ki je že tretjič gostila ocenjevanje, je dodala, da kakovost vin prepoznajo tudi gostje, saj se povpraševanje prav po nagrajenih vinih opazno veča.  

Listine odličnosti 2017 so prejeli Vina Sveti Martin z Brji za zelen z oceno 18.04, Franc Kodele iz Budanj za pinelo (17,92), Vinska klet Koron z Brji prav tako za pinelo (17,80), Peter Bakaršič iz Malih Žabelj za malvazijo z oceno  17,80, Posestvo Štokelj s Planine za tri vina - Planta bela (18.18), Planta rdeča  (18.08) in rose (18.06), Posestvo Ferjančič s Planine pa za štiri - sauvignon (18,18), rose (18,10), merlot (17.94) in zelen (17,84).

Prijetno srečanje ob pokušini nagrajenih vin je imenitno dopolnila ajdovsko goriška glasbena skupina Ad hoc, sestavljena iz izkušenih glasbenikov (Sergej Randjelović Randžo, David in Uroš Trebižan, Barbara Šinigoj, Egon Boštjančič).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.