Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
24°C
15°C
JUTRI
23°C
18°C
7261

Zastave za devetošolce

Župan Tadej Beočanin je ob koncu šolskega leta skupaj s podžupanoma obiskal devetošolce vseh ajdovskih osnovnih šol in jim podaril simbol slovenske države – zastavo.

Kar 186 ajdovskih devetošolcev je letos zaključilo osnovno šolo – 70 iz OŠ Danila Lokarja, 46 iz OŠ Dobravlje, 40 iz OŠ Šturje, 24 iz OŠ Col ter šest iz OŠ Otlica. Obogateni z znanjem se podajajo na novo pot, še prej pa jih čakajo zaslužene počitnice. Preden so se podali na zaslužen oddih, jim je župan v znak krepitve nacionalne pripadnosti ob pomembni prelomnici čestital in podaril slovensko zastavo. Skupaj s podžupanoma Mitjo Tripkovićem in Ivanom Krašno je 10. junija obiskal vseh pet ajdovskih osnovnih šol. S tem simbolnim dejanjem je mladim želel sporočiti, kako pomembno je zavedanje o pripadnosti in pomenu nacionalne identitete nasploh.  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi