Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Začetek del na bodoči glasbeni šoli


ŠOLSTVO, OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.05.2017      11:45
A A

Začetek del na bodoči glasbeni šoli


Delavci podjetja As Primus iz Cerknice so začeli s pripravljalnimi deli za temeljito prenovo nekdanje stavbe 2 OŠ Danila Lokarja v novo glasbeno šolo. Gradbinci morajo delo opraviti v letu dni, tako da bo pouk lahko stekel septembra prihodnje leto.


Deli:

S preselitvijo v novo šolo Danila Lokarja se je sprostila takoimenovana stavba 2 (nekdaj tudi gimnazija) in omogočila Občini Ajdovščina, da razreši prostorsko stisko in težavne pogoje za delo v Glasbeni šoli Vinka Vodopivca. Trenutno deluje kar na treh lokacijah, v dotrajani matični stavni na Štrancarjevi ulici v Šturjah, harmoniko in pihala poučujejo na Gregorčičevi ulici v centru Ajdovščine, baletniki pa gostujejo na Srednji šoli Veno Pilon.

Nova stavba bo po temeljiti prenovi po idejni zasnovi domačega arhitekta Andreja Čopiča ponudila vse tisto, kar so učenci in učitelji doslej pogrešali – dovolj velike, akustične in zvočno izolirane učilnice, pa učilnici za tolkala in orkester, dvorano z baletnim podom, velika pridobitev, ne samo za glasbeno šolo, pa bo dvorana za nastope. Sprejela bo okrog sto obiskovalcev in bo primerna tako za šolske kot zaključne nastope, tudi za glasbena tekmovanja in druge prireditve.

Prenova bo zato zahtevna, ne le zaradi številnih prezidav, temveč tudi zaradi energetske sanacije. Občina se je namreč z obnovo stavbe prijavila na razpis Ministrstva za infrastrukturo za energetsko sanacijo in bila z vlogo uspešna. Pridobila je 223 tisoč (nepovratnih) evrov iz evropskega kohezijskega sklada, kar bo vsaj nekoliko razbremenilo občinski proračun. Samo vrednost pogodbe z izvajalcem znaša 1.645.000 evrov (z DDV, vendar brez projektov in opreme). Ves trud pa bo zagotovo poplačan, ko se bodo na jesen prihodnjega leta mladi glasbeniki in njihovi učitelji združili pod isto streho. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.