Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 32°C
torek, 26.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
20°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Začetek del na bodoči glasbeni šoli


ŠOLSTVO, OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.05.2017      11:45
A A

Začetek del na bodoči glasbeni šoli


Delavci podjetja As Primus iz Cerknice so začeli s pripravljalnimi deli za temeljito prenovo nekdanje stavbe 2 OŠ Danila Lokarja v novo glasbeno šolo. Gradbinci morajo delo opraviti v letu dni, tako da bo pouk lahko stekel septembra prihodnje leto.


Deli:

S preselitvijo v novo šolo Danila Lokarja se je sprostila takoimenovana stavba 2 (nekdaj tudi gimnazija) in omogočila Občini Ajdovščina, da razreši prostorsko stisko in težavne pogoje za delo v Glasbeni šoli Vinka Vodopivca. Trenutno deluje kar na treh lokacijah, v dotrajani matični stavni na Štrancarjevi ulici v Šturjah, harmoniko in pihala poučujejo na Gregorčičevi ulici v centru Ajdovščine, baletniki pa gostujejo na Srednji šoli Veno Pilon.

Nova stavba bo po temeljiti prenovi po idejni zasnovi domačega arhitekta Andreja Čopiča ponudila vse tisto, kar so učenci in učitelji doslej pogrešali – dovolj velike, akustične in zvočno izolirane učilnice, pa učilnici za tolkala in orkester, dvorano z baletnim podom, velika pridobitev, ne samo za glasbeno šolo, pa bo dvorana za nastope. Sprejela bo okrog sto obiskovalcev in bo primerna tako za šolske kot zaključne nastope, tudi za glasbena tekmovanja in druge prireditve.

Prenova bo zato zahtevna, ne le zaradi številnih prezidav, temveč tudi zaradi energetske sanacije. Občina se je namreč z obnovo stavbe prijavila na razpis Ministrstva za infrastrukturo za energetsko sanacijo in bila z vlogo uspešna. Pridobila je 223 tisoč (nepovratnih) evrov iz evropskega kohezijskega sklada, kar bo vsaj nekoliko razbremenilo občinski proračun. Samo vrednost pogodbe z izvajalcem znaša 1.645.000 evrov (z DDV, vendar brez projektov in opreme). Ves trud pa bo zagotovo poplačan, ko se bodo na jesen prihodnjega leta mladi glasbeniki in njihovi učitelji združili pod isto streho. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.