Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
36°C
20°C
TOR.
36°C
18°C
Deli
9019

TIC bo v središču mesta

Turistično informacijski center Ajdovščina se bo še pred koncem pomladi preselil bliže dogajanju in turistom, v središče Ajdovščine, v prenovljene prostore nekdanjega Peka na Prešernovi ulici.

Značilna trikotna stavba nekdanje prodajalne čevljev Peko bo na znotraj temeljito prenovljena, urejena v enovit prostor, velik približno 40 m2. Na zunaj bo ostal enak, vendar z novimi okni, vrati in ostalim stavbnim pohištvom. Prostor bo dobil nove omete, tlake, viseč strop in vse potrebne instalacije. Preurejene bodo sanitarije, v nabavi je tudi že nova pohištvena oprema. Gradbena dela že izvaja podjetje Elita Nagode iz Žapuž. Naložba z opremo vred bo stala okoli 75.000 evrov, pokrila jo bo Občina Ajdovščina.

TIC se bo iz mladinskega hotela v Palah v središče mesta preselil še pred začetkom poletja. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi