Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Splet sprehajalnih poti


TURIZEM, OBČINSKE

| |
26.04.2016      10:24
A A

Splet sprehajalnih poti


Občinski projekt urejanja rekreacijskih poti ob Hublju in Lokavščku se je uspešno končal v veselje sprehajalcev, ki so splet poti v mestu in bližnji okolici takoj vzeli za svoje. Ob lepem vremenu poti nikoli ne samujejo, pa naj gre za upokojence, mamice z vozički, tekače ali ljubitelje gibanja v naravi.


Deli:

Najprej je bila urejena pot od ajdovskega bazena do zaselka Čohi v Lokavcu, v celoti desno ob Lokavščku. Dolga je dobra dva kilometra in sledi trasi, ki je bila v katastru že prej vrisana kot javna pot. Kljub temu je bilo potrebnih nekaj gradbenih posegov, ne zgolj nasutje, medtem ko dva potoka, ki se stekata v Lokavšček, prečita leseni brvi. Za morebiten oddih so postavljene zanimivo oblikovane lesene klopi. Pri Čohih je logična navezava po cesti do izvira Hublja, od tam pa spust mimo Fužin po Cesti IV prekomorske do mesta ali po naravoslovni učni poti na Vilharjevo ulico. Seveda je moč izbrati tudi obratno smer ali vmesne povezave skozi Pale ali čez Školj.

V nadaljevanju je bil urejen tudi drugi del mestne poti ob levem bregu Hublja, od Rizzatove vile do obvoznice. Pot odstira nove poglede tako na mrzlo reko kot tudi na ajdovsko industrijo. Povečan pretok ljudi je spodbudil odgovorne v podjetjih, da so nekoliko poskrbeli za lepši izgled dvorišč … jih pa čaka še precej dela. Kakorkoli, pot se pod obvoznico spaja z že zelo uveljavljenim in med rekreativnimi tekači priljubljenim pet kilometrskim krogom. Seveda je razdalje poljubno raztegniti do Vipave, Slapa ali Žabelj in naprej. Te trase so še posebej priljubljene med kolesarji.

Dobrodošlo vez med obema daljšima trasama predstavlja še nekaj sto metrov dolga potka od mosta čez Hubelj pri starem mlinu navzgor mimo počivališča za kolesarje in novega parkirišča, mimo sotočja Hublja in Lokavščka na Vilharjevo ulico.

Skratka, vsakdo si lahko izbere sebi primerno traso, daljšo, krajšo, zgolj za sprehod na svežem zraku ali pa le za posedanje na klopcah ob hladu iz vodne struge.

ep
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.