Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 34°C
nedelja, 19.08.2018
18°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 35°C
torek, 21.08.2018
17°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
34°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prenova kanalizacije in vodovoda v Dobravljah


OBČINSKE

| |
23.08.2017      8:44
A A

Prenova kanalizacije in vodovoda v Dobravljah


Po Kozji Pari in Pikčih bodo tudi ostali zaselki Dobravelj prišli do prenovljenega vodovoda in kanalizacije. Projekt izgradnje kanalizacije in obnova vodovodnega omrežja v zaselkih Kozja Para in Pikči je končan vključno z asfaltacijo. V pripravi pa je projektna dokumentacija za ureditev kanalizacije in vodovoda po ostalih zaselkih Dobravelj.


Deli:

V Kozji Pari in Pikčih so obnavljali obstoječi vodovod ter na novo gradili kanalizacijsko omrežje, ki je speljano na čistilno napravo pod Vipavskim Križem. Urejenih je bilo 22 kanalizacijskih priključkov do gospodinjstev. Hkrati so prebivalci zaselkov dobili tudi optično omrežje. Investicijo je v celoti kril občinski proračun, cena pogodbenih del za javno infrastrukturo in za priključke je znašala okoli 326.000 evrov.

Ocenjena vrednost projekta izgradnje kanalizacije in čistilne naprave ter obnove vodovoda po preostalih zaselkih Dobravelj pa je 1.300.000 evrov. Krajanom je bil že podrobno predstavljen, trenutno pa se zbira potrebna dokumentacija, pri čemer se zatika pri soglasju, ki ga mora izdati ARSO. Šele potem bo objavljen razpis za izbiro izvajalca. Predvideno je, da se bo najprej zgradilo čistilno napravo, sledila bo gradnja kanalizacijskega omrežja in prenova vodovoda, hkrati bo položena tudi optika. Urejenih bo 139 priključkov do gospodinjstev. Projekt bo zaključen v treh letih.

sh

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.