Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
16°C
-3°C
JUTRI
15°C
-2°C
8750

Praznični koncert na dan samostojnosti in enotnosti

Spoštovane občanke in občani, vljudno vabljeni na osrednjo občinsko slovesnost ob dnevu samostojnosti in enotnosti, v ponedeljek, 26. decembra ob 17. uri, v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini. Slavnostni govornik na proslavi bo član Državnega sveta RS gospod Tomaž Horvat.

Kulturni del slovesnosti bodo oblikovali glasbeniki – kvartet čelistov Cellostrike, z vokalno gostjo Zalo Hreščak. Komorna skupina Cellostrike, ki deluje v okviru Glasbenega društva Nova, je nastala po vzoru slovitega ansambla violončelov Berlinskih filharmonikov. Mladi violončelisti v zasedbi Cellostrike so namreč hkrati tudi člani simfoničnega orkestra Nova filharmonija. Repertoar zasedbe vsebuje znana dela skladateljev iz vseh slogovnih glasbenih obdobij, radi pa zagodejo tudi moderne plesne ritme, nežne romantične melodije, pa tudi bolj trde zvoke kitarskih riffov sodobnih glasbenih žanrov. Za priložnostni koncert ob dnevu samostojnosti in enotnosti v Ajdovščini so k sodelovanju povabili znano kraško vokalistko Zalo Hreščak. Obeta so torej čudovit praznični koncertni dogodek. Vabljeni! 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!