Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C
18°C | 35°C
četrtek, 21.08.2018
17°C | 35°C
petek, 23.08.2018
20°C | 35°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 33°C
nedelja, 25.08.2018
18°C | 28°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pot okoli Vipavskega Križa odprta


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
07.06.2018      8:20
A A

Pot okoli Vipavskega Križa odprta


Prvi junijski konec tedna je bilo doživljajsko središče Vipavske doline v Vipavskem Križu in na Cesti – v Križu so potekali tradicionalni semanji dnevi, na Cesti pa so obeleževali krajevni praznik. Oba kraja sta se skupaj veselila nove 'Moje pobude' – turistično-rekreativne poti okoli Vipavskega Križa, ki pravzaprav pelje skozi tri krajevne skupnosti.


Deli:

Pot se začne na Cesti, kjer na parkirišču pred Domom krajanov že stoji lična turistično-informacijska tabla z zemljevidom in opisom turističnih znamenitosti, ter obkroži Vipavski Križ in Plače. V celoti je označena s smerokazi, pred Vipavskim Križem pa je postavljena še ena turistično-informativna tabla. V celoti je dolga dobrih 8 kilometrov, so pa možne tudi 'krajšnice'. Ni posebej zahtevna, edini približek vzponu je pot na grič, kjer kraljuje Vipavski Križ. Namen pobude je bilo oživiti, obnoviti stare poljske poti. Pot tako pelje med polji, vinogradi, oljčniki, skozi sadovnjake ter gozdiče, okoli Vipavskega Križa, pogled nanj pa pohodnika spremlja prav na vsej poti.

Župan Tadej Beočanin je na slovesnosti ob odprtju poudaril večplastni pomen te pobude. Pot okoli Vipavskega Križa je eden od treh 'čezmejnih' projektov iz Moje pobude – združili so se pobudniki iz dveh, danes treh krajevnih skupnosti (Vipavski Križ, Cesta, Plače) in za ureditev pridobili najvišji možni znesek, 25.000 evrov. Namenjena je pohodnikom, tekačem in kolesarjem. Prišla je ravno ob pravem času, ko je Vipavska dolina razpoznavna kot ena od priporočenih top 10 popotniških destinacij Lonely Planeta. Prvi so se po novi poti zapodili člani društva Tekači Vipavske doline, za njimi pa so jo počasi ubrali še preostali obiskovalci.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.