Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pot okoli Vipavskega Križa odprta


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
07.06.2018      8:20
A A

Pot okoli Vipavskega Križa odprta


Prvi junijski konec tedna je bilo doživljajsko središče Vipavske doline v Vipavskem Križu in na Cesti – v Križu so potekali tradicionalni semanji dnevi, na Cesti pa so obeleževali krajevni praznik. Oba kraja sta se skupaj veselila nove 'Moje pobude' – turistično-rekreativne poti okoli Vipavskega Križa, ki pravzaprav pelje skozi tri krajevne skupnosti.


Deli:

Pot se začne na Cesti, kjer na parkirišču pred Domom krajanov že stoji lična turistično-informacijska tabla z zemljevidom in opisom turističnih znamenitosti, ter obkroži Vipavski Križ in Plače. V celoti je označena s smerokazi, pred Vipavskim Križem pa je postavljena še ena turistično-informativna tabla. V celoti je dolga dobrih 8 kilometrov, so pa možne tudi 'krajšnice'. Ni posebej zahtevna, edini približek vzponu je pot na grič, kjer kraljuje Vipavski Križ. Namen pobude je bilo oživiti, obnoviti stare poljske poti. Pot tako pelje med polji, vinogradi, oljčniki, skozi sadovnjake ter gozdiče, okoli Vipavskega Križa, pogled nanj pa pohodnika spremlja prav na vsej poti.

Župan Tadej Beočanin je na slovesnosti ob odprtju poudaril večplastni pomen te pobude. Pot okoli Vipavskega Križa je eden od treh 'čezmejnih' projektov iz Moje pobude – združili so se pobudniki iz dveh, danes treh krajevnih skupnosti (Vipavski Križ, Cesta, Plače) in za ureditev pridobili najvišji možni znesek, 25.000 evrov. Namenjena je pohodnikom, tekačem in kolesarjem. Prišla je ravno ob pravem času, ko je Vipavska dolina razpoznavna kot ena od priporočenih top 10 popotniških destinacij Lonely Planeta. Prvi so se po novi poti zapodili člani društva Tekači Vipavske doline, za njimi pa so jo počasi ubrali še preostali obiskovalci.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.