Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
6°C | 20°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
13°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poslovna cona Pod železnico se širi


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
22.03.2018      9:54
A A

Poslovna cona Pod železnico se širi


V teku je druga faza projekta opremljanja poslovne cone Pod železnico – ureja se komunalna infrastruktura in glavna cesta skozi cono, vzporedno s hitro cesto. Občini je uspelo pridobiti nepovratna sredstva Evropskega Sklada za regionalni razvoj za kar 90 % vrednosti projekta.


Deli:

Poslovna cona Pod železnico se nahaja na zahodni strani mesta, gre za pretežno ravno, delno zazidano površino med hitro cesto in železniško progo. Celotno območje meri dobrih 8 hektarjev, približno polovica je še nezazidanih površin, namenjenih poslovno-gospodarskim dejavnostim. Delno je bila že komunalno opremljena, zdaj pa se ureja še preostale tri hektarje.

Občina želi z naložbo razširiti ponudbo primernih, prometno dobro dostopnih in komunalno opremljenih območij za opravljanje proizvodnih, obrtnih in storitvenih dejavnosti in odpiranje novih delovnih mest. V sklopu 2. faze naložbe bo urejena kanalizacija komunalnih odpadnih in meteornih voda, vodovodno in hidrantno omrežje, prometno omrežje, javna razsvetljava ter elektro in TK omrežje. Hkrati pa podjetje Adriaplin že pripravlja projektno dokumentacijo za plinovodno omrežje. V izgradnji je osrednja cesta skozi poslovno cono, medtem ko se za dostopne ceste do posameznih parcel ureja projektno dokumentacijo. Gradi podjetje Stopar iz Lokavca, ki je na javni razpis za izbiro izvajalca oddalo najugodnejšo ponudbo. Vrednost pogodbe znaša 287.000 evrov, kar 90 % sredstev za upravičene stroške je občini uspelo pridobiti preko razpisa MGRT – operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Trenutno je lastnik večjega dela območja Občina Ajdovščina, vendar bo aprila izvedena parcelacija območja, nakar gredo parcele v prodajo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.