Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
7°C
0°C
PET.
7°C
-2°C
Deli
10700

Obnova Kastre: stroji tik pred Lavričevim trgom

V naslednjih dneh bo zaprt še drugi krak Prešernove ulice, od policije do stolpa. Tako bo celotna Prešernova v kratkem 'odkrita'. V gornjem delu so še na delu arheologi, v spodnjem delu pa že nameščajo komunalno infrastrukturo.

Obnova mestnega jedra se nadaljuje z zaprtjem še drugega kraka Prešernove ulice – od policije do križišča z Lokarjevim drevoredom (pri stolpu). Do dvorišča pred Rustjevo hišo je Prešernova ulica že arheološko raziskana – tako se lahko stara komunalna infrastruktura že nadomešča z novo, tudi s plinsko napeljavo. Arheološke raziskave se zdaj nadaljujejo v zgornjem delu ulice, do začetka Lavričevega trga. Poleg iskanja in odkrivanja morebitnih novih arheoloških artefaktov je pomembna naloga arheologov tudi natančno določanje lokacije rimskega obzidja in drugih ostalin – na obnovljenem trgu bo namreč ta rimska zgodba na poseben način zarisana s tlakovci. V kratkem bo testni izkop za ta namen narejen tudi na trgu. Poleg tega naj bi se na osnovi predhodnega skeniranja trga prav tu skrivalo največ zanimivih rimskodobnih ostankov, ki bi jih želeli še pravočasno raziskati, da se bo projekt obnove trga nadaljeval po zastavljeni časovnici. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij