Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
11°C | 18°C
torek, 22.10.2018
6°C | 20°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obnova Kastre: stroji tik pred Lavričevim ......


OBČINSKE

| |
23.01.2018      11:46
A A

Obnova Kastre: stroji tik pred Lavričevim trgom


V naslednjih dneh bo zaprt še drugi krak Prešernove ulice, od policije do stolpa. Tako bo celotna Prešernova v kratkem 'odkrita'. V gornjem delu so še na delu arheologi, v spodnjem delu pa že nameščajo komunalno infrastrukturo.


Deli:

Obnova mestnega jedra se nadaljuje z zaprtjem še drugega kraka Prešernove ulice – od policije do križišča z Lokarjevim drevoredom (pri stolpu). Do dvorišča pred Rustjevo hišo je Prešernova ulica že arheološko raziskana – tako se lahko stara komunalna infrastruktura že nadomešča z novo, tudi s plinsko napeljavo. Arheološke raziskave se zdaj nadaljujejo v zgornjem delu ulice, do začetka Lavričevega trga. Poleg iskanja in odkrivanja morebitnih novih arheoloških artefaktov je pomembna naloga arheologov tudi natančno določanje lokacije rimskega obzidja in drugih ostalin – na obnovljenem trgu bo namreč ta rimska zgodba na poseben način zarisana s tlakovci. V kratkem bo testni izkop za ta namen narejen tudi na trgu. Poleg tega naj bi se na osnovi predhodnega skeniranja trga prav tu skrivalo največ zanimivih rimskodobnih ostankov, ki bi jih želeli še pravočasno raziskati, da se bo projekt obnove trga nadaljeval po zastavljeni časovnici. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!