Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

jasno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10 °C.
10°C | 27°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 23°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 23°C
torek, 24.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

O reorganizaciji centrov za socialno delo


OBČINSKE

| |
08.03.2017      8:27
A A

O reorganizaciji centrov za socialno delo


V okviru regijskega obiska Vlade RS je v prostorih Mladinskega centra Hiša mladih potekal posvet o reorganizaciji Centrov za socialno delo. Cilj, ki ga pri tem zasledujejo, je približati centre ljudem.


Deli:

Ključne spremembe in cilje reorganizacije je predstavila ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti dr. Anja Kopač Mrak. Uvedba nove organizacijske strukture, informativne odločbe in socialna aktivacija so najpomembnejše spremembe. 62 obstoječih CSD-jev bo ohranjenih, vendar pa se uvaja 16 centralnih enot, ki bodo podpora CSD-jem. Tako bodo obstoječe pisarne razbremenjene, socialni delavci pa bodo imeli več časa za stiske ljudi, čeprav je ministrica poudarila, da bodo potrebne kadrovske okrepitve. Z reorganizacijo je predvidena tudi močnejša vloga lokalne skupnosti. 

Župan Tadej Beočanin pozdravlja prenovo delovanja CSD-jev, predvsem na področju približevanja centrov uporabnikom. Iz vidika lokalne skupnosti se mu zdi ključna socialna integracija, pri čemer je poudaril, da je v takih primerih občina pripravljena iti naproti. 

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.