Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
4°C
1°C
JUTRI
7°C
0°C
9208

Novo priznanje za table v Vipavskem Križu

Ajdovski oblikovalki Tea Goljevšček in Urška Černigoj sta za zasnovo turistično informativnih tabel v Vipavskem Križu prejeli še eno priznanje - Društvo oblikovalcev Slovenije je njuno delo nagradilo kot oblikovalski presežek leta. Že pred časom so bile table, ki pripovedujejo zanimive zgodbe o Vipavskem Križu, uvrščene na letošnji grafični bienale Brumen.

Tea Goljevšček in Urška Černigoj sta za Legende Vipavskega Križa – označevalne table na velikih in sicer motečih elektroomaricah v Vipavskem Križu prejeli priznanje Društva oblikovalcev Slovenije društva za oblikovalski presežek. Šest ilustracij se vizualno dopolnjuje s sistemom okoliških kamnitih zidov. Žirija je še zapisala, da »omenjena grafična podoba kaže visoko stopnjo subtilnosti in zrelosti avtoric, ki abstraktnost uvedeta dovolj zadržano, da je razumljiva tudi manj zahtevnemu opazovalcu.«

Naročnik tabel je bila Občina Ajdovščina, avtor besedil je Borut Koloini, prevedel jih je Marko Ipavec. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij