Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne in južne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
16°C | 32°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mladim prijazna občina na kvadrat


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, OSTALO

| |
30.05.2016      12:40
A A

Mladim prijazna občina na kvadrat


Objavljena sta dva javna poziva Mladim prijazna občina: Javni poziv za pridobitev certifikata Mladim prijazna občina 2016─2020 in Javni poziv za podaljšanje veljavnosti certifikata, ki naslavlja občine, katerim veljavnost certifikata se izteka v letošnjem letu.


Deli:
Pretekli teden sta bila objavljena kar dva javna poziva, namenjena občinam z zgledno urejeno lokalno mladinsko politiko:

Javni poziv za pridobitev certifikata Mladim prijazna občina za obdobje 2016─2020 in Javni poziv za podaljšanje veljavnosti certifikata Mladim prijazna občina. Slednji je namenjen občinam, ki so certifikat prejele leta 2012 in jim v letošnjem letu veljavnost listine poteče. Javni poziv je odprt do 9. septembra (za pridobitev certifikata) oz. do 16. septembra za občine, ki bodo veljavnost certifikata želele podaljšati.
Medtem ko se pogoji za za pridobitev certifikata bistveno ne razlikuje od tistih iz prejšnjega leta, se pri pogojih za podaljšanje veljavnosti certifikata Mladim prijazna občina obeta novost: koncept podaljševanja veljavnosti certifikata Mladim prijazna občina se namreč razlikuje od tistega, ki velja za prvo pridobitev certifikata. Razlike se kažejo tako v novih pogojih na nekaterih prednostnih področjih (kot so načrtno urejanje področja mladine, participacija mladih, informiranje in skupni projekti med mladimi in občino), kot pri spremljanju rezultatov izvajanja ukrepov za mlade ter načrtovanju kazalnikov uspešnosti ukrepov. Občine, nosilke certifikata Mladim prijazna občina, bodo za potrebe podaljšanja veljavnosti certifikata tako pregledale rezultate izvajanja posameznih ukrepov v preteklih štirih letih in se zavezale k novim kazalnikom uspešnosti izvajanja ukrepov, ki jih bodo dosegale v prihodnjem 4-letnem obdobju.

Namen novih pogojev za občine, ki želijo podaljšati veljavnost že pridobljenega certifikata, predvsem pa namen beleženja in načrtovanja rezultatov posameznih ukrepov, je neprekinjen razvoj lokalnih mladinskih politik v Sloveniji, predvsem v tistih občinah, ki so v preteklosti že dokazale, da se področju mladine že posvečajo. Na Inštitutut za mladinsko politiko namreč verjamejo, da za te občine certifikat Mladim prijazna občina predstavlja potrdilo o dobrem delovanju na področju mladine, predstavlja pa tudi in predvsem zagon za nadaljevanje že uspešnega dela na področju reševanja izzivov mladih ter preventivnega ukrepanja, ki izzive mladih omili.

Certifikat Mladim prijazna občina podeljuje Inštitut za mladinsko politiko v sodelovanju s Skupnostjo občin Slovenije in pod častnim pokroviteljstvom Predsednika RS Boruta Pahorja. 
Letos obeležujejo 5 let podeljevanja certifikata Mladim prijazna občina. Od prve podelitve certifikatov do danes je Slovenija bogatejša za 24 občin, ki se upravičeno ponašajo z nazivom Mladim prijazna občina. Verjamemo, da se bo tudi letos to število še povečalo.

Vir in foto: Inštitut za mladinsko politiko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:+386 40 657 676
Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.