Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 24°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 24°C
nedelja, 21.10.2018
10°C | 19°C
ponedeljek, 22.10.2018
5°C | 20°C
torek, 23.10.2018
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Minister Gašperšič na obisku


PROMET

| |
05.03.2018      12:07
A A

Minister Gašperšič na obisku


Minister za infrastrukturo dr. Peter Gašperšič se je s predstavniki Direkcije RS za infrastrukturo (DRSI) med obiski občin, v katerih potekajo investicije v državno cestno omrežje, zaustavil tudi v Ajdovščini. Ogledal si je delovišče krožišča na Goriški cesti, za katero država namenja 530 tisoč evrov.


Deli:

S krožiščem se rešuje zapleten splet cest in križišč med Goriško cesto, Prešernovo ulico in cesto v Lokavec. Rekonstrukcija državne ceste je potegnila za seboj tudi prestavitev vseh podzemnih vodov in še transformatorske postaje povrhu. Sledila bo še ureditev prehodov za pešce in kolesarje, izgradnjo pločnika in postavitev javne razsvetljave. Dela bodo predvidoma zaključena konec aprila. Minister Gašperšič je županu Beočaninu ob ogledu zagotovil, da bo letos objavljen tudi razpis za gradnjo še enega krožišča v tem delu Ajdovščine in sicer na križišču Goriške ceste z obvoznico (pri letališču).

Poleg tega je v teku še nekaj naložb, denimo gradnja križišča v Selu v skupni vrednosti 195 tisoč evrov. Prispevek DRSI znaša 111 tisoč evrov, ostalo krije občina. Skoraj pol milijona je DRSI namenila za preplastitev odseka ceste Col – Predmeja, prihodnje leto pa pride na vrsto še sanacija zidu v Podkraju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!