Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
20°C | 32°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Krožišče pri pokopališču


OBČINSKE

| |
23.08.2017      8:58
A A

Krožišče pri pokopališču


Občina Ajdovščina in Družba za infrastrukturo RS (DRSI) bosta skupaj uredili krožišče Goriške in Lokavške ceste. Izvajalec bo koprski Grafist, skozi novo krožišče se bomo lahko zapeljali v prvih mesecih leta 2018.


Deli:

Nova prometna ureditev bo predvsem olajšala tovorni promet na Goro ter dostope do industrijskih objektov na Gregorčičevi ulici. Krožišče bo potekalo na območju parcele nekdanje cestne baze, povezovalo bo lokavško z Goriško cesto ter Gregorčičevo ulico in območje obrtne cone. Del ceste pred pokopališčem bo po ureditvi krožišča zaprt, tu naj bi po prvih idejah nastala ploščad pred glavnim vhodom v pokopališče.

Projekte za urejanje novega krožišča je izdelala Občina Ajdovščina, ki v projektu nastopa kot soinvestitor, prispevala bo 46 % sredstev h končnemu znesku 536.000 evrov. Projekt sicer vodi DRSI, ki je tudi izbral izvajalca. Novo krožišče bo urejeno s pločniki in javno razsvetljavo, v sklopu projekta pa bo urejen tudi del Goriške ceste na obeh straneh krožišča.

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.