Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 31°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
20°C | 31°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kaj si velja ogledati v Lokavcu


TURIZEM, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.01.2018      10:05
A A

Kaj si velja ogledati v Lokavcu


V okviru participativnega proračuna Občine Ajdovščina, imenovanega Moja pobuda, je pod streho (dobesedno pod strešico) še en projekt, informativna tabla v Lokavcu. S krajšo slovesnostjo so jo namenu predali še pred novim letom.


Deli:

Pobudo za osrednjo informativno tablo je vložila krajanka Alenka Furlan, ob tem pa še za postavitev smernih tabel za posamezne zaselke Lokavca. Njena pobuda je na glasovanju dobila dovolj podpore in tako informativna tabla že stoji, za smerne table po zaselkih pa je potrebno pridobiti še nekaj soglasij. »Tabla ni namenjena nam krajanom, pač pa obiskovalcem našega kraja, da bi se bolje znašli, da bi se ustavili in si ogledali katero od znamenitosti v okolici,« je na slovesnosti poudaril predsednik krajevne skupnosti Lokavec in občinski svetnik Angel Vidmar.

Informativno tablo so zasnovali v TIC-u Ajdovščina, fotografije pa so prispevali člani fotografske skupine Primorski Škljoc, ki deluje v okviru Društva upokojencev Ajdovščina. Tabla je dobila še nadstrešek in osvetlitev, na 'hrbtno' stran pa so dodali še besedilo lokavške himne 'Pod Čavnom'. In prav s himno v izvedbi članic dramsko pevske skupine Zarja iz društva upokojencev Ajdovščina se je slovesnost tudi začela. S prižigom osvetlitve sta tablo simbolno predala namenu Bojana Pižent Kompara, ki se je potrudila za jezikovno podobo besedila, in pa Stojan Stopar, ki je svetoval glede 'gradbenih' elementov pridobitve. Slovensko besedilo dopolnjuje še prevod v angleškem jeziku.

V proračunu Občine Ajdovščina za leto 2017 je bilo za ta projekt zagotovljenih 6 tisoč evrov. To je hkrati štirinajsti izvedeni projekt iz Moje pobude in drugi v Lokavcu (po igralih pri dvorani Edmunda Čibeja).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!