Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
20°C | 31°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Določeno vplivno območje plazu Slano Blato


OBČINSKE

| |
22.08.2017      9:00
A A

Določeno vplivno območje plazu Slano Blato


Vlada Republike Slovenije je končno sprejela tudi Odlok o programu priprave lokacijskega načrta za vplivno območje plazu Slano Blato v Občini Ajdovščina. Težko pričakovani odlok je za prebivalce osrednjega dela Lokavca zelo pomemben, saj vplivno območje plazu v naselju krči in s tem omogoča promet z nepremičninami.


Deli:

Dosedanji ukrepi na plazu Slano blato so bili v dobršni meri učinkoviti in tako ni več neposredne nevarnosti za ta del Lokavca. Zato so vplivno območje plazu, kjer doslej ni bil mogoč promet z nepremičninami, skrčili. Se pa je vplivno območje v zgornjem delu plazu nekoliko razširilo, glede na to da se odlomni rob plazu vseskozi veča. Vendar je za prebivalce osrednjega dela Lokavca pomembno, da je iz vplivnega območja izvzetih več kot 50 hiš, omogočena bo tudi gradnja na stavbnih zemljiščih, promet z nepremičninami itd.

Strokovne podlage za pripravo lokacijskega načrta za plazove večjega obsega je za vplivno območje plazu Slano Blato izdelal Inštitut za vode. V skladu s strokovnimi podlagami mora lokacijski načrt za vplivno območje plazu Slano Blato obsegati vplivno območje plazu, objekte in naprave, potrebne za sanacijo plazu, prometne ureditve, krajinske ureditve, infrastrukturne objekte in naprave, deponije viškov materiala.

V strokovnih podlagah so predlagane rešitve s sanacijo plazu z drenažami, zajemom zalednih in površinskih vod ter geotehničnimi ukrepi, ureditev dostopnih poti, odvod zajetih vod proti potoku Jovšček in vzdrževanje struge potoka, vzdrževanje srednjega dela plazišča z možnim odvozom splazelega materiala, pregrada za zadrževanje drobirskih tokov, ojačitev obstoječe pregrade, odvoz naplavin, sanacijo in vzdrževanje struge potoka Grajšček skozi Lokavec ter med Lokavcem in sotočjem s potokom Lokavšček, ureditev deponije z ureditvijo dostopa in odvodnjavanja, ureditev usedalnikov blatnih tokov med regionalno cesto in potokom Grajšček, območje dodatne deponije z ureditvijo površine in območje za interventno odlaganje blata.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!