Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastalo bo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
17°C | 31°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 33°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 34°C
petek, 20.07.2018
17°C | 33°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 32°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Čistilna naprava na Colu obnovljena


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.11.2017      11:41
A A

Čistilna naprava na Colu obnovljena


Čistilna naprava na Colu je doživela temeljito nadgradnjo, konec novembra je že uspešno prestala tehnični pregled in začela poskusno obratovati.


Deli:

Čistilna naprava pod zaselkom Orešje je bila sicer zgrajena že leta 2005, vendar je začela zares obratovati dobrih pet let kasneje, ko so nanjo priključili 130 hiš. Po petih letih delovanja so ugotovili, da ne dosega pričakovanih rezultatov – da odplak ne očisti 95 odstotno, pač pa včasih le okrog 80 odstotno.

Zato so se odločili za nadgradnjo, v bistvu za temeljito posodobitev strojne opreme, nekoliko se je povečala tudi zmogljivost (s 550 na 650 populacijskih enot). Preračunana je na 140 hišnih priključkov in osnovno šolo s 250 učenci ter na nekaj rezerve.

Nad bazenom so zgradili upravno stavbo s sodobno tehnološko opremo (fine grablje in mehanska stopnja, puhala …), ki omogoča morebitna popravila tudi v slabem vremenu in hkrati varuje naprave pred zmrzaljo. Podatke o delovanju in morebitnih napakah naprava samodejno pošilja na centralno čistilno napravo v Ajdovščini.

Poskusno obratovanje bo trajalo 6 mesecev in ob ustreznih rezultatih bo ČN tedaj dobila še uporabno dovoljenje. Nadgradnjo je podjetje Hidroinženiring opravilo za 215 tisoč evrov , v celoti jo je financirala Občina Ajdovščina.

Foto Peter Kete
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!