Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Bivši Nanos v občinski lasti


OBČINSKE

| |
27.08.2018      15:10
A A

Bivši Nanos v občinski lasti


Na javni dražbi je Občina Ajdovščina kupila del poslovnega objekta nekdanje blagovnice Nanos na Lavričevem trgu ter zemljišče ob njem.


Deli:

Prostori so bili nazadnje v lasti družbe Investicijske nepremičnine, ki je zašla v stečaj, zato je ljubljansko okrožno sodišče izdalo sklep o prodaji dolžnikovega premoženja na javni dražbi. Občina Ajdovščina je uveljavila predkupno pravico in nepremičnino kupila po izklicni ceni 546.960 evrov. Skupno gre za 2170 kvadratnih metrov površine, ki vključuje del prostorov nekdanje blagovnice Nanos, asfaltno površino pred stavbo in zemljišče med peš potjo proti Hublju in Križajevim vrtom.

Občina je pridobila objekt, ki ga bo lahko namenila oživljanju mestnega jedra. Vanj bo skušala umestiti takšne vsebine, ki bodo na Lavričev trg privabili čim več ljudi. Najhitrejša možnost je tak trgovski program, ki ga Ajdovščina v obstoječih blagovnih centrih še nima – v tem primeru bi objekt dala v najem, bolj celovita (in dražja rešitev) pa je ureditev prostorov za javne programe.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!