Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Z lokalnim partnerstvom do večjega ......


LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
01.12.2016      9:35
A A

Z lokalnim partnerstvom do večjega zaposlovanja mladih


V okviru zaposlovanja so mladi že dlje časa prepoznani kot ena bolj ranljivih družbenih skupin, a hkrati ostajajo ključnega pomena za razvoj družbe in gospodarstva posameznega lokalnega, regionalnega in nacionalnega okolja. Lokalno partnerstvo vseh ključnih deležnikov na področju večanja zaposljivosti in zaposlovanja mladih je zato izjemnega pomena.


Lokalno partnerstvo
Lokalno partnerstvo
Deli:

Inštitut za mladinsko politiko bo v naslednjih dveh letih, skupaj s ključnimi akterji na področju večanja zaposljivosti in zaposlovanja mladih v lokalnem okolju, med katerimi so Občina Ajdovščina, Zavod RS za zaposlovanje, izobraževalne ustanove, razvojna agencija, obrtna zbornica, gospodarstveniki in nevladne organizacije, naslavljal izziv večanja zaposljivosti in zaposlenosti mladih.

Mladi, ki vstopajo na trg dela, se pogosto srečujejo z ovirami pri iskanju (prve) zaposlitve. Ovire se največkrat kažejo v pomanjkanju delovnih izkušenj in praktičnega znanja. Projekt 'Lokalno partnerstvo za povečanje zaposlovanja na lokalnem trgu dela' skuša odgovoriti ravno na omenjene ovire. Projekt bo v naslednjih dveh letih tesneje povezal lokalne akterje na področju večanja zaposljivosti in zaposlenosti mladih ter mladim nudil dodatne priložnosti za večanje svojih kompetenc ob hkratnem povezovanju s potencialnimi delodajalci. Projekt mladim in lokalnemu okolju ponuja nov model za dolgoročno odpravljanje izzivov s področja večanja zaposljivosti in zaposlenosti mladih ob hkratni krepitvi aktivnega državljanstva. Novost modela je trofazno ciljno usmerjeno usposabljanje, ki mlade iskalce (prve) zaposlitve povezuje s potencialnimi delodajalci v regiji.

Mladi, ki boste v naslednjih mesecih iskali nove priložnosti za pridobitev novih kompetenc in poslovnih priložnosti vabimo, da redno spremljate spletno stran www.mladi-in-obcina.si, kjer bomo objavili vse potrebne informacije za vključitev v projekt.

Inštitut za mladinsko politiko, Ajdovščina

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:
Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.