Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
5°C | 14°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

'Salamijada' tudi v Velikih Žabljah...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
09.04.2015      18:14
A A

'Salamijada' tudi v Velikih Žabljah


Salamijada se v Velikih Žabljah odvija že vrsto let in vsako leto pri drugem gostitelju.


Deli:

Letošnjo Salamijado smo otvorili v soboto, 28. marca 2015, katere gostitelj je bil Jožko Čuk.

Salamijade se je udeležilo veliko vaških mojstrov v izdelovanju suhomesnatih izdelkov: Ivo Č., Zdenko S., Marjan S., Filip S., Jože M., Tomi B.,Pavel C., Sandi K., Valentin C in seveda kar nekaj vaških okuševalcev, ki so 'guštirali', ocenjevali in nazadnje izbrali najboljši doma pridelan kmečki salam oz. 'šalam'.

Salamjadi v Žabljah je predvsem dogodek, kjer se domačini, kmetje in ljubitelji dobrega povežejo, 'podružijo', ob dobri kapljici poklepetajo in kjer vsak prinese svoj »pridelek« na pokušino in ocenjevanje.

Namen žabeljske Salamijade ni v podeljevanju nagrad in laskavih naslovov, pač pa je poudarek predvsem na pristnem, veselem druženju s prijatelji in sovaščani ter seveda izmenjavi izkušenj in nasvetov, kako v naslednjem letu pridelati še boljšo salamo. Kajti pomembna je tudi vzreja in hranjenje živali za takšen način pridelave oz. predelave mesa.

Domen Cigoj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.