Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
18°C | 32°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 28°C
petek, 16.08.2018
16°C | 32°C
sobota, 17.08.2018
16°C | 32°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Proti Slokarjem po načrtih


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.03.2018      8:36
A A

Proti Slokarjem po načrtih


Lokavško podjetje Stopar PMG izvaja dela na novem vodovodnem, kanalizacijskem in optičnem omrežju do zaselka Slokarji, zato promet na tem odseku poteka izmenično enosmerno. Taka ureditev bo trajala približno tri mesece.


Deli:

Po zaključku prve faze kanalizacije v zaselku Čohi je podjetje preselilo delovne stroje na glavno cesto od Lokavca proti Predmeji. Vrednost celotne naložbe znaša okrog 800.000 evrov, prišteti pa velja še 46 tisočakov za subvencioniranje hišnih priključkov.

V tem primeru, torej zaradi gradbenih del, poteka promet na tem delu ceste (s pomočjo semaforjev) izmenično enosmerno. Vendar pa je bila cesta iz Lokavca do Predmeje že kar nekajkrat zaprta za ves promet – zaradi snemanja reklam! To je pač cena slave! Lanska razglasitev ceste od Lokavca do Predmeje za najbolj atraktivno cesto v Sloveniji ima nedvomno pozitivne učinke za promocijo Gore in Vipavske doline, vendar pa tu in tam prinese tudi kakšno nevšečnost. Že pred časom so na slikovitih odsekih ceste na Predmejo snemali reklamni film za prestižne avtomobile, pred kratkim pa reklamo za nek poletni izdelek. Zato so morali najprej odstraniti sneg …

Cesta iz Lokavca na Predmejo je državna cesta in tudi soglasja za zaporo ceste izdaja država. Upati je, da v državno malho od filmarjev kapne konkreten znesek, ki bi ga lahko uporabili za vzdrževanje ceste.

Pa še ena zapora ceste na Goro se obeta in sicer 21. aprila - zaradi hitrostnih preizkušenj na 8. reliju Vipavska dolina (več na prvi strani).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.